Brad Pitt na fotografii jako buclaté miminko. Z jeho faldíků vám spadne brada

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Brad Pitt
Brad Pitt

Slavnému herci a bývalému partnerovi několika hollywoodských hereček už táhne na šedesát let. Idol žen, který byl několikrát zvolen nejkrásnějším mužem planety, za sebou má spoustu úspěšných filmů a několik nevydařených vztahů. Jak ale Brad Pitt vyrůstal a byl hezounkem už jako dítě?

Brad Pitt se narodil v červenci 1963 jako nejstarší ze tří dětí ve věřící rodině v americkém státě Oklahoma. Podstatnou část svého dětství ale prožil ve Springfieldu ve státě Missouri, kam se rodina po jeho narození přestěhovala.

Otec byl ředitelem dopravní společnosti a matka výchovnou poradkyní.

Víra v Boha ho nezaujala

Jako malý chlapec byl Brad pěkně buclatý a rozhodně to nevypadalo, že z něj později bude vyhlášený hollywoodský krasavec.

Husté blonďaté vlásky už ale měl. Jeho rodiče všechny své děti vychovávali jako silně věřící křesťany, ale Brad si ani přesto k tomuto náboženství nevytvořil vztah.

K filmu měl blízko už od dětství. Až během studia střední školy Kikapů, pojmenované po indiánském kmeni, v sobě objevil herecký potenciál.

A nejen to, skvělý byl i v různých sportech. Je to tak trochu paradox, protože už od šesti let kouřil a jeho oblíbeným jídlem je pizza. Věnoval se golfu, plavání, tenisu a objevoval se ve školních muzikálech. Byl také členem studentské rady.

Zdroj: Profimedia

Studium pověsil na hřebík

Na vysoké škole si zvolil obor žurnalistika se zaměřením na reklamu a grafický design. Vyzkoušel si natáčení pár reklam a herectví ho doslova pohltilo.

Dokonce natolik, že se rozhodl opustit školu a bez dokončeného vzdělání se vydal do Los Angeles, kde chtěl prorazit.

Ze začátku se mu to nedařilo a po první roli v neúspěšném seriálu si musel chvíli přivydělávat jako hlídač parkoviště, prodejce zmrzliny nebo živou reklamou v převleku za kuře.

Úspěch přišel až koncem osmdesátých let v seriálu Jump Street 21, kde si zahrál po boku Johnnyho Deepa.

V devadesátých letech jeho popularita rostla. Kdo ho neznal z úspěšných filmů Sedm, Dvanáct opic nebo Sedm let v Tibetu, ho rozhodně zaregistroval v roce 2000, kdy se oženil s Jennifer Aniston, hvězdou sitcomu Přátelé.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články