Znetvořené tělo bez poloviny obličeje: Z příběhu Dámy z dun vás zamrazí i po 50 letech

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
lady of the dunes
Zdroj: Cleo8it, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Když je objeveno mrtvé tělo, policie pátrá po vrahovi. To samo o sobě může být velmi obtížné. Když ale není známa identita oběti, je to ještě daleko náročnější. Psal se rok 1974 a malá dívka hrající si se svým psem doběhla až k pláži v Massachusetts. Tam se jí naskytl děsivý pohled a okamžitě běžela pro pomoc.

Policie zabezpečila tělo mrtvé ženy. Jelikož bylo nalezeno v místě podél dun Race Point, začalo se mrtvé říkat dáma z Dun.

Znetvořili ji a nechali ležet

Dívka ležela v písku s obličejem zabořeným v zemi. Po otočení těla vyšetřovatelé zjistili, že je její hlava téměř oddělena od krku. Celá jedna polovina obličeje navíc byla znetvořena.

Ruce měla žena uřezané, místo nich byly položeny větve jehličnatých stromů. Bylo jasné, že jde o vraždu, tehdy ale nikdo netušil, jak legendárním případem se stane.

Oblečení ani zuby nepomohly

Věk ženy byl odhadnut na dvacet pět až třicet let. To bylo ale vše, co se vyšetřovatelům podařilo zjistit. I když měla zachované zuby, několik z nich dokonce se zlatou korunkou, nevedlo to v databázích k žádnému jménu.

Ani oblečení, které měla dívka na sobě, nikdo nerozpoznal. Vyšetřovatelé byli v koncích. Jak by mohli pátrat po vrahovi, když neměli ani identitu mrtvé?

Teorie filmových fanoušků

Poté, co byla zveřejněna rekonstrukce obličeje a oblečení ženy, se ozval muž, který viděl nedávno natáčený film čelisti. Všiml si totiž toho, že v jedné ze scén je na pozadí na pláži žena, která má na sobě stejné oblečení.

I když se to vyšetřovatelům zdálo přitažené za vlasy, protože podobné oblečení na sobě mohl mít kdokoli, rozhodli se to prověřit. Jména komparzistů ale bohužel nebyla u filmu zaznamenána.

Schizofrenický vrah

V roce 2000 se Hadden Clark, tehdy uvězněný vrah, přiznal k tomu, že to on zabil Dámu z dun. Jeho přiznání však bylo velmi podezřelé. Muž trpěl schizofrenií a nedokázal kromě doznání přidat žádný důkaz.

Vyšetřovatelé se tak shodli na tom, že se jen snažil přitáhnout pozornost na svou osobu, protože případ, za který byl uvězněn, už média nezajímal.

Ačkoli bylo tělo Dámy z dun dvakrát exhumováno a zkoumáno pomocí nových technologií novými generacemi kriminalistů, nikdy nebyla zjištěna její pravá totožnost.

Ani po několika desítkách let tak není jasné, co se tehdy vlastně stalo a kdo ženu zabil.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články