Život s mrtvolou: Pečoval o ni, plnil jí každé přání. I když už byla 7 let po smrti. Zvrácený doktor miloval až za hrob

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Carl Tanzler
Zdroj: Florida Keys--Public Libraries, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Jmenoval se Carl Tanzler a byl váženým doktorem. Tedy až do té doby, než někdo zjistil, jaké zvrácenosti doma už sedm let provádí. Ten, který zachraňoval životy a pomáhal lidem, totiž zároveň doma žil se zesnulou dívkou, kterou vykopal z hrobu.

Narodil se v roce 1877 v Německu. Pracoval jako radiologický technolog, pomáhal v nemocnici ve městě Key West. Navenek se tvářil jako uznávaný doktor, kterého lidé potřebují.

Většina pacientů by se od něho ale nejspíš nenechala ošetřit, kdyby jen tušili, co schovává doma ve své posteli. Tělo mrtvé dívky, ke kterému se choval jako ke své životní lásce.

Zamiloval se do dívky ze snu

Když se Tanzler setkal s dívkou, které se přezdívalo Helen, tvrdil jí i její rodině, že se mu už několikrát objevila ve snu. Tam se prý dozvěděl také to, že má mladá žena problémy s tuberkulózou.

To byla sice pravda, velmi pravděpodobně to ale doktor zjistil jinak než ve snu. Přestože měl tehdy ženu a dvě děti, do Helen se zamiloval a snažil se jí ze všech sil pomoci.

Se souhlasem rodičů nainstaloval do domácnosti rentgen, pravidelně Helen navštěvoval a snažil se ji mít pod dohledem. Už tehdy mnozí tvrdili, že to není kvůli jejímu zdraví, ale proto, že se do ní zamiloval.

Bohužel ani veškerá jeho péče nebyla nic platná a mladičká Helen po několika měsících na tuberkulózu zemřela. Bylo jí tehdy dvacet dva let.

Tanzler rodině zaplatil hrobku i pohřeb. I když bylo jasné, že se jedná o projevy lásky, rodina souhlasila, protože sami tolik peněz neměli. Proto poté nikdo neprotestoval, když chodil každý večer muž k hrobce, zesnulé zpíval a povídal si s ní.

Na přání ducha vzal tělo k sobě domů

Po dvou letech se podle Tanzlera zjevil u hrobky mrtvé duch, který ho požádal, aby si vzal dívku do svého domu a staral se o ni. A přesně to také šílený doktor udělal. Dívku z jejího místa odpočinku odnesl k sobě.

Pomocí ramínek držel kostru co nejvíc pohromadě, aby si zachovala tvar. Voskoval její tělo, aby zůstala co nejvíce přirozená. Do očních důlků mrtvé dal umělé oči a na hlavu jí umístil paruku vytvořenou z jejích vlastních vlasů.

Takto mrtvolu udržoval přes sedm let. Staral se o ni, spal s ní, obsluhoval jí, dokonce s ní sedával u stolu. V jednu chvíli přemýšlel i o tom, jak by dostal mrtvou do vesmíru.

Podle jeho výzkumů by totiž záření ve stratosféře mělo pomoci její tělo zakonzervovat. Důkazem toho, že z lásky naprosto zešílel, byl i fakt, že části těla mrtvé přidával do čisticích prostředků, aby byla celá domácnost cítit jejím pachem.

Jednoho dne ale byl Tanzler oknem spatřen, jak s tělem mrtvé tancuje v obývacím pokoji. Jedna z Heleniných sester po tomto zjištění nahlásila celou věc na policii. Tanzler nikdy nebyl za své činy potrestán, jeho případ byl promlčen. Tělo mrtvé dívky bylo pak uloženo zpět do hrobu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články