Zamilovaná do vraha: Zabil 14 lidí, pro ni byl nejlepší na světě. Do tohoto vztahu byste asi nešli

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Richard Ramirez vezen
Zdroj: Shutterstock ; Profimedia

Richard Ramirez byl pro mnoho lidí sériový vrah, který si zasloužil trest vězení, zločinec, který si nezasloužil, aby ho někdo miloval. Ale pro Doreen Lioy se stal ztělesněním dokonalosti.

Doreen se o Ramirezovi dozvěděla z médií. Aniž by ho před jeho zatčením znala, začala mu psát do vězení dopisy. Nejprve byla jen jednou z mnoha. Podle všeho měl Ramirez fanynek více, i když není zcela známo proč. Většinu žen, které mu psaly, ignoroval, s Doreen Lioy ale navázal blízký vztah.

Vraždil v noci, osudnou se mu stala samoobsluha

Richard Ramirez si vyloužil přezdívku Night Stalker. To proto, že své oběti vraždil především v noci. Nikdy mu ale nešlo o to někoho zabít. Byl to vlastně původně jen obyčejný zloděj.

Vkrádal se do domů svých obětí, aby získal peníze a věci na prodej. Jenomže nelítostně zavraždil každého, kdo se mu postavil do cesty. I tak se ale našli svědci, kteří poskytli médiím jeho popis.

Právě to ho dostalo. Když spáchal svůj poslední zločin, při kterém kradl v jedné z menších samoobsluh, poznala ho parta mladíků, která kontaktovala policii.

Ramirez byl dopaden a obviněn z vloupání do několika domů a bytů a ze čtrnácti vražd. Podle psychologů na jeho činy mohlo mít vliv dětství. Jeho otec jej zneužíval a bil.

I když právě to způsobilo jeho násilnickou povahu, nakonec mu to ke zkrácení trestu nepomohlo. Soudem mu byl určen trest doživotního vězení.

Kdyby mi to někdo vyprávěl, také bych ho nechápala

Doreen Lyoi se do Ramireze zamilovala a on to podle všeho opětoval. Pravidelně ho ve vězení navštěvovala, i když kvůli tomu přišla o spoustu přátel. V rozhovorech s médii to přiznala.

Lyoi tvrdila, že lidi kolem ní její jednání nechápou. Zároveň uznala, že kdyby jí někdo řekl, že se zamiloval do čtrnáctinásobného vraha, také by to asi nedokázala ocenit.

Pro ni byl ale milý, hodný a vtipný. Popsala ho jako člověka, který měl v dětství problémy, a tak se snažil životem nějak protlouci. Vězení ho podle ní mělo napravit.

Nejzvláštnější na celé situaci bylo to, že Lyoi celou dobu věřila v Ramirezovu nevinu. Sice pochopila, že se vkrádal do cizích domů, nikdy ale nepřijala to, že někoho zabil. A to i přesto, že on sám jí to několikrát do očí zopakoval.

Odsouzený vrah zemřel ve vězení. Několik let před smrtí se podle všeho s Lyoi přestali stýkat, média ani policie ale nikdy nezjistila, proč tomu tak bylo.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články