Žena sériového vraha Teda Bundyho se pravdě nedokázala postavit čelem. Z jejího příběhu oddané lásky vás zamrazí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ted Bundy
Zdroj: Profimedia

Sériovými vrahy často bývají muži, kteří jsou na první pohled milí, svou oběť dokáží zmást svým chováním a okolí by do nich nikdy neřeklo, že by se mohli něčím takovým provinit. Právě proto obvykle bývá těžké je dopadnout.

Ukázkovým příkladem je Ted Bundy, který se po zatčení přiznal k vraždám více než třiceti obětí a byl za to odsouzen k trestu smrti. I poté, co skončil za mřížemi, ale dokázal svým chováním některé osoby zmást.

Asi nejvíce mu naletěla jeho žena Carole Ann Boone. Té zaslepila oči láska k vrahovi, kterému až do posledních dnů jeho života věřila každé slovo. A to i přesto, že se oficiálně ke svým činům doznal.

Seznámili se jako pracovníci linky důvěry pro sebevrahy

Zní to možná až ironicky nesmyslně, ale Bundy s Boone se skutečně poznali v zaměstnání, ve kterém měli pomáhat těm, kteří chtějí ukončit svůj život.

Bundy dokonce nějaký čas pracoval na pátrání po osobách, které se později ukázaly jako jeho oběti. Zpočátku k němu Boone chovala pouze platonickou lásku, ale později se mu vyznala a on její city alespoň zdánlivě opětoval.

Když byl obviněn z vražd, věřila, že je nevinný, a navštěvovala ho ve věznici. Jejich svatební obřad proběhl v soudní místnosti, kde byl Ted Bundy odsouzen. Dokonce se jim během návštěv podařilo mít milostný styk a narodilo se jim dítě.

Po celou tu dobu Boone věřila, že Bundy bude jednou osvobozen, protože se ukáže, že je nevinný. Ani poté, co byl odsouzen k smrti, se nedokázala smířit s tím, že by byl skutečně vrah.

A to i přesto, že se sám Bundy oficiálně před soudy přiznal. Zda své ženě řekl pravdu a ona ani tak nevěřila, nebo zda jí ve věznici lhal a trval alespoň před ní na své nevině, není zcela jasné.

Nakonec se přesvědčila o tom, jak hloupě naletěla

Když se začal blížit osudný den, kdy měl být Bundy popraven, ukázalo se, že i drsný vrah jako on má ze smrti strach. Pokusil se totiž získat nějaký čas, aby si ještě užil života.

S policí začal smlouvat. Chtěl jim prozradit, kde najdou těla dalších obětí, výměnou za to, že mu prodlouží čas do jeho poprvy. A tehdy jeho žena pochopila.

Nebylo možné, aby jim řekl, kde jsou jeho oběti zakopané, kdyby je skutečně nezabil. Teprve v té chvíli jí došlo, komu celé ty roky věřila a komu dala svou lásku.

Když byl Ted Bundy v cele smrti, narodilo se jeho ženě dítě. Dcera dodnes žije, ale médiím se samozřejmě vyhýbá a se svým otcem nechce mít nic společného.

Boone je již několik let po smrti. O tom, co dělala poslední roky, existují spekulace. Podle některých žila pod falešným jménem, aby se vyhnula jakémukoli spojení se sériovým vrahem, kterému tak naletěla.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články