Záhadné zmizení chlapce: Možná za ním stál kanibalistický ministr, možná viník stále chodí mezi námi

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
branson perry
branson perry

Dvacetiletý mladík Branson Perry zmizel za velmi záhadných okolností v roce 2001. Během vyšetřování to mnohokrát vypadalo, že už mají konečně policisté stopu, která je dovede k pravdě. Nakonec se ale vždy ukázalo, že opak je pravdou.

Místní šerif ve státě Missouri dodnes slibuje, že udělá vše proto, aby byla záhada vyřešena. I když je to už téměř dvě desetiletí od události, případ není uzavřen. Bohužel ale neexistují ani žádné nové stopy.

Mohly do toho být zapleteny drogy

Branson žil jen se svým otcem, jeho rodiče se rozvedli několik let před událostí. 11 dubna 2001 ale ze svého vlastního pozemku zmizel neznámo kam.

Jeho otec byl tou dobou v nemocnici, přesto byli na pozemku pracovníci, kteří byli svědky celé události. Podle nich Perry vyšel z domu s velkým pytlem a oznámil jim, že nese do sběru staré kabely. Jenže od té doby ho už nikdy nikdo neviděl.

Pár dní před svým zmizením se Branson přiznal svému otci, že s kamarádem z vedlejšího domu zkoušeli drogy a že se také nechal svést.

Otec byl rozčilený, že je jeho syn gay, proto později obvinil ze zmizení Bransona souseda a policie začala vyšetřovat tímto směrem.

Jenomže se ukázalo, že v tomto ohledu cesta nikam nevede. Jakákoli souvislost s drogami byla nakonec z případu vyloučena a Perryho soused dokonce nikdy nebyl označen za hlavního podezřelého.

O dva roky později přišel velký zvrat. Našly se nové důkazy

Dva roky po oné události zatkla policie vedoucího chlapských skautů, jenž byl zároveň presbyteriánským ministrem, tedy duchovním.

Ten se provinil držením dětské pornografie, několika nelegálními operacemi a znásilněními. Při výsleších dokonce přiznal, že v některých případech dokonce pojídal lidské genitálie.

V jeho počítači ale policie objevila také záznamy o muži odpovídajícím přesně Perryho popisu. Duchovní v nich popisoval, jak ho znásilnil, zavraždil a pohřbil. V jeho autě se dokonce našel náhrdelník prokazatelně patřící Perrymu.

Nicméně tvrdil, že příběh, který sepsal, byl pouze na základě jeho fantazie a nikdy se reálně nestal.

Žádný z důkazů nebyl nakonec uznán jako dostačující, a proto byl muž odsouzen pouze za činy zmíněny výše, a se zmizením Bransona Perryho nemá podle oficiálního vyšetřování nic společného.

Někteří věří tomu, že právě on je tím, kdo za vším stojí. Jiní věří policii. Bransonův otec zemřel v roce 2004. Jeho matka podlehla o pár let později melanomu.

Přestože rodina je již po smrti, stále existují lidé, kteří se dožadují pravdy. A místní autority slibují, že na případu budou i nadále pracovat a pravého viníka objeví.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články