Hrůzný nález: Záhada neznámého chlapce v krabici zůstává i po 60 letech nedořešena

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
chlapec v krabici
chlapec v krabici

Hrůzný nález tělíčka mrtvého chlapce v padesátých letech minulého století zůstává stále záhadou. Proč policie nikdy nezjistila jeho totožnost a kdo mohl ohavný čin spáchat?


V únoru roku 1957 poblíž amerického města Philadelphia kontroloval své pasti na ondatry jistý mladý muž. Objevil však něco hrůzného.

V lepenkové krabici, která obsahovala i proutěný koš, bylo v dece zabalené zohavené tělo malého chlapce.

Byl značně podvyživený, měl ustřižené vlasy, šrámy a jizvy na těle, jednu ve tvaru písmene L na bradě.

Chlapce nikdo nepostrádal

Mladý muž se však obával, aby mu policie nezabavila pasti, tak nález těla nenahlásil. Udělal to až student, který si v lese všiml králíka a chtěl ho zachránit před chycením do pasti.

Policisté začali s vyšetřováním a jako první sejmuli chlapci otisky prstů. Předpokládali, že chlapec bude rychle identifikován, ale tak se nestalo.

Případ vyvolal neskutečný zájem médií. Noviny otiskly čtyři sta tisíc letáků zobrazujících podobu chlapce, které byly distribuovány do širokého okolí, dokonce je lidé dostávali spolu s fakturou za plyn.

Policie znovu pročesávala okolí hrůzného nálezu, ale kromě pár kousků oblečení, které nikam nevedly, nic nenašli.

Policie prošetřovala dvě různé teorie

Jak už tomu bývá, vznikly k případu různé teorie. Za zmínku stojí dvě z nich. První je spojena s pěstounským domem, který se nacházel v blízkosti nálezu těla.

Zaměstnanec soudního znalce, který tuto spojitost našel, upozornil policii. Ta v rámci pátrání v pěstounském domě našla podobný proutěný koš a deku, kterou bylo tělo zakryto.

Teorie říká, že mrtvý chlapec byl synem pěstounovy nevlastní dcery. Jeho smrt byla nehodou. Důkazy to ale byly dosti nepřímé.

Druhá teorie je spojená s ženou, kterou policie představila jako Marthu. Ta v roce 2002 přišla s tvrzením, že její násilná matka chlapce koupila v roce 1954. Chlapec byl dva a půl roku týrán a sexuálně zneužíván.

Jeden večer vyzvracel jídlo z pečených fazolí a dostal výprask a nevlastní matka mu praštila hlavou o zem. Poté se ho pokusila vykoupat, ale on zemřel.

Ani pro druhou teorii se nenašly důkazy

Ve snaze utajit jeho totožnost mu ustřihla vlasy a spolu s Marthou ho odvezly do lesa, kde ho nechaly v lepenkové krabici.

Údajně jim měl projíždějící motorkář nabízet pomoc, samozřejmě nevěděl, s čím by pomáhal, ale Marthina matka ho přesvědčila, že není třeba.

Některé z bodů této teorie souhlasily, protože při pitvě se opravdu prokázalo, že měl chlapec v žaludku zbytky fazolí a polštářky prstů rozmočené vodou. Martha ale kdysi trpěla duševní nemocí, a tak byla její výpověď nevěrohodná.

V průběhu let byly vytvořeny další a další teorie, ale žádná z nich nebyla nikdy podložena pádnými důkazy. Chlapec je pohřbený na hřbitově ve Philadelphii a na náhrobku má napsáno „Neznámé dítě Ameriky“.

Obyvatelé města ho udržují a nosí na něj květiny a plyšáky. Případ chlapce v krabici je tak záhadou už více než šedesát let.

Autor: Karolína Stozcková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články