Zabiják z dálnic: Své oběti rozřezával na kousky a pohazoval v příkopech. Víme, co ho nakonec usvědčilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Larry Eyler
Zdroj: Murderpedia.org

Jmenoval se Larry Eyler. Jako malý měl složitý život, ve škole byl šikanován kvůli tomu, že pocházel z chudé rodiny, jeho matka ho navíc označila za problémového a umístila ho v jeho deseti letech do ústavu. Když ji odprosil, aby ho vzala zpět domů, neměla tušení, že vychovává zabijáka.

V pubertě si Eyler začal uvědomovat, že je homosexuál. Svěřil se pouze své nejbližší rodině. Styděl se za to a nenáviděl se, snažil se dělat vše pro to, aby své preference změnil.

Ale ani několik vztahů s dívkami ho nepřesvědčilo, že by to někam vedlo, proto se rozhodl svou homosexualitu přijmout. Začal vyhledávat vztahy s muži, a to především u dálnice.

Za první pokus o vraždu dostal jen pokutu. Ve vězení skončil vlastně náhodou

3. srpna 1978 Eyler vyzvedl u dálnice mladíka jménem Craig Long. Toho měl původně jenom svézt, jak si muž myslel. Když ale pochopil, že jde Eylerovi o něco víc, řekl mu, že nemá na takové služby peníze.

Eyler Longa spoutal a řekl mu, že o peníze nejde, že chce pouze zážitek. Longovi se podařilo utéci, ale ještě předtím ho Eyler stihl bodnout nožem. To se samozřejmě dostalo k policii.

Tam Eyler ale vyvázl jen s pokutou a podmínkou, protože tvrdil, že mladíka zranil omylem, což byla možná i pravda. Tou dobou nikdo netušil, že stojí i za mnohými vraždami, které se děly v okolí.

V roce 1983 byl Larry Eyler zatčen za dopravní přestupky. Jelikož byl v podmínce, měl skončit ve vězení, padlo ale obvinění, že je zodpovědný za vraždy několika mladíků, jejichž těla se našla u dálnice.

Nakonec nebyly nalezeny žádné fyzické důkazy. Jelikož byl proces zaměřen na vraždy, ne na dopravní přestupek, byl Eyler propuštěn.

Nakonec dostal doživotí

19. srpna 1984 Eyler nalákal do svého bytu teprve šestnáctiletého mladíka Daniela Bridgese. Ten byl blízkým známým jednoho ze zavražděných mladíků a rychle mu došlo, že se ho po milování Eyler zbaví.

Proto se pokusil utéci, což se mu ale nepovedlo. Eyler ho zabil a jeho tělo rozřezal na osm kusů, které hodil do popelnice. Když bylo tělo objeveno, policisté ihned zahájili vyšetřování v Eylerově bytě.

Zjistili, že bylo z podlahy vyčištěno velké množství krve, a okamžitě si případ spojili s ostatními. Larry Eyler byl zatčen a usvědčen z několika vražd, zneužívání, znásilnění a pokusů o vraždy.

Jeho jméno bylo v médiích okamžitě spojeno s takzvaným Zabijákem z dálnic, který své oběti rozřezával na kousky a pohazoval podél silnic a dálnic v příkopech.

Larry Eyler se sice do poslední chvíle bránil, nakonec mu to ale nebylo nic platné. Byl odsouzen k doživotnímu trestu vězení. Zemřel v roce 1994 ve své cele na AIDS.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články