Vraždy Na konci světa: Brutální vrah se zaměřil na dívky z jedné skotské hospody. Jeho počínání vám hlava nevezme

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Angus Sinclair
Zdroj: Profimedia

Majitel hospody s názvem World’s End (česky Na konci světa) si při vymýšlení jména podniku nejspíš ani nedokázal představit, že by právě v jeho hospodě mohl pro některé z dívek skutečně nastat konec. Konec života, o který je připravil sériový vrah Angus Sinclair.

Sinclair se narodil v roce 1945 v Edinburghu. Už od dětství byl problémovým chlapcem, na škole šikanoval své vrstevníky a jeho rodina si s ním nevěděla rady.

V šestnácti letech poprvé vraždil. Znásilnil teprve osmiletou dívku, kterou poté uškrtil. Za tento trestný čin byl odsouzen k vězení, ze kterého byl propuštěn v roce 1970.

Založil rodinu, vražedné sklony v něm ale zůstaly

Mnoho lidí možná věřilo, že se Sinclair změnil. Že po propuštění z vězení už není násilným teenagerem, ale dospělým mužem, který si uvědomuje svou chybu. Jenže to byly mylné domněnky.

Angus Sinclair se oženil a se svou ženou měl syna. Vypadalo to, že se snaží žít normální život, nikdo ale netušil, že je zabijákem mladých dívek.

V roce 1977 bylo v křoví před hospodou Na konci světa objeveno tělo dívky. Druhý den našli náhodní kolemjdoucí druhé tělo o několik kilometrů dál.

Podle svědků spolu obě dívky předešlý večer posedávaly v hospodě. Právě proto se později začalo vrahovi přezdívat Zabiják dívek Na konci světa.

Až v roce 2004 byl nasbírán dostatek důkazů a vrah, který policii celé ty roky utíkal, byl dopaden. Sinclair se nejprve snažil hodit vinu na svého švagra, který mezitím zemřel.

To se mu ale nepovedlo. Policie shromáždila usvědčující důkazy, díky kterým se ukázalo, že Sinclair za dobu na svobodě vraždil i nadále. Dívky z hospody Na konci světa nebyly jeho jedinými oběťmi.

Kolik jich skutečně zabil?

Sinclair byl obviněn z vražd a znásilnění čtyř dívek, ale policisté věří, že jich zabil mnohem víc. On sám se dokonce k několika dalším vraždám doznal, aniž by byly důkazy, nebo alespoň těla obětí.

Policii při usvědčení vraha pomohlo procházení starých údajů a zjištění, že už si jednou odseděl trest za znásilnění dívky ve svých šestnácti letech.

Angus Sinclair se stal známým jako Zabiják dívek Na konci světa, stálo ho to ale svobodu. Odsouzen byl k doživotnímu vězení.

Později byl znovu odsouzen k druhému doživotí, protože se přišlo na další vraždy, které spáchal. Odsouzený zemřel ve věku sedmdesáti tří let na špatný imunitní systém spojený se stářím.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články