Sériový vrah Jeffrey Dahmer: Lákal mladíky do své garsonky, kde je uškrtil. Ani nechtějte vědět, co dělal s jejich těly

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jeffrey Dahmer
Zdroj: Profimedia

Jeffrey Dahmer se stal noční můrou mladíků v americkém městě Milwaukee. Víc než jeho jméno později společnost děsila garsonka, ve které přebýval a kde se také odehrála většina jeho zločinů.

Narodil se v roce 1960. Jako malý se jevil jako pozorný a milý chlapec s nadáním pro chemii. Všechno se ale změnilo v jeho osmi letech, kdy ho pravděpodobně znásilnil starší chlapec, což ho poznamenalo na zbytek života.

Změnil své zájmy i povahu. V roce 1979 se stal součástí amerických jednotek a byl odvelen na německou základu. Z armády byl propuštěn kvůli alkoholismu a násilnickému chování.

Nevysvětlitelné případy mu nikdy nebyly dokázány

V době jeho působení v armádě došlo poblíž místa jeho pobytu ke třem vraždám. Ty nikdy nebyly objasněny. Vhledem k tomu, co se stalo později, je velmi pravděpodobné, že s nimi měl hodně společného.

Jelikož z armády musel odejít a začal žít opět ve svém rodném městě, nikdy nebyl vyšetřován ve spojitosti právě s těmito třemi zavražděnými. I tak se mu ale na kontě nasčítalo mnoho jiných osob, které prokazatelně zabil.

Kanibal a nekrofil

Dahmer si ve městě pronajal garsonku s číslem 213. Do té lákal mladé homosexuální muže, kteří s ním byli ochotni za peníze spát, ale i náhodné muže, které potkal na ulici.

Často se jednalo o bezdomovce, černochy či příslušníky jiné menšiny, kteří tehdy ve společnosti neměli zastání. Obcházel gay bary a místa, o kterých věděl, že na nich snadno najde muže, kteří s ním půjdou.

Doma je pak uškrtil, na některých se posmrtně uspokojil. Navíc si nechával trofeje, například odřezané penisy. Mnohdy se mluvilo také o tom, že některé části svých obětí snědl.

Nahý muž našel pomoc u policie

22. července 1991 zastavil nahý mladík policejní hlídku a oznámil jí, že byl v nedaleké garsonce napaden. Na základě tohoto obvinění policie Dahmera dopadla.

V jeho bytě byly nalezeny lidské ostatky, uprostřed pokoje byl sud se čtyřmi lidskými trupy, v lednici našli dvě hlavy. Po bytě byly různě rozvěšeny lidské genitálie a kosti.

Dahmer byl obviněn z vraždy sedmnácti mladých mužů. Je ale velmi pravděpodobné, že to není kompletní číslo. Byl odsouzen k trestu doživotí, protože trest smrti byl tou dobou již zrušen.

V roce 1994 byl napaden svými spoluvězni a musel být převezen do nemocnice. Při převozu svým zraněním podlehl a zemřel.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články