Vraždící zrůda jménem John Christie. Zavraždil několik žen, ale jiný muž za to dostal oprátku

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Christie John
Zdroj: Profimedia

Sám zabil nejméně sedm žen a jednu malou holčičku. A také kvůli němu skončil jeden muž na šibenici. To je strašlivá bilance životního příběhu Johna Christieho. Sexuální deviant, nenapravitelný hypochondr a bývalý voják jednou omylem zavraždil prostitutku. Bohužel se mu to ale zalíbilo.

John Christie se narodil roku 1899. Během první světové války sloužil v armádě. Údajně se tam nadýchal yperitem. Následkem toho přestal na tři roky mluvit a po zbytek života jen šeptal.

Už dříve měl problémy navázat jakýkoliv vztah s opačným pohlavím. Zřejmě už se u něj projevovaly jeho sexuální dysfunkce. Jeho mutismus mu přirozeně situaci ještě zkomplikoval.

Vězení i návštěvy prostitutek

Svůj sexuální apetit si pak většinou vybíjel na prostitutkách. Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, v roce 1920 se seznámil s Ethel Simpson Waddingtonovou, kterou si následně vzal. Což ho ovšem v navštěvování sexuálních pracovnic nijak neodrazovalo.

Několikrát byl také odsouzen za násilné chování a napadení, v drtivé případě žen. Mezitím se stihl s manželkou rozejít a posléze se k ní opět vrátit.

Poprvé šlo o nehodu

I přes manželčin návrat udržoval mimomanželské styky s ženami, nejčastěji prostitutkami. Jednou z nich byla i Ruth Fuerstová, jeho první oběť. Mladou dívku měl muž omylem uškrtit během sexu a její tělo pak ukrýt na zahradě. Bohužel pro jeho okolí se mu tento zážitek velmi zalíbil a přinesl mu vzrušení, které nikdy předtím nepoznal.

Za nějakou dobu se začal stýkat se svou sousedkou Muriel Eadyovou. Po čase jí namluvil, že jí může pomoci s jejími zdravotními potížemi, a to za pomoci speciálního inhalátoru.

V tom měl ale oxid uhelnatý. Žena po inhalaci upadla do bezvědomí. Muž ji začal znásilňovat a škrtit. Žena jeho řádění nepřežila. Její tělo skončilo vedle Ruth.

Příčina rodinné tragédie

Extrémní zvěrstvo mělo ale teprve přijít. A to, když se k Christiemu do domu přistěhovali noví sousedé. Timothy Evans byl prostý muž s nevalnou inteligencí, který měl problém uživit svou rodinu — manželku Beryl a dceru Geraldine. Po roce bydlení Evans zjistil, že je manželka těhotná.

Christie přispěchal s pomocí. Začal tvrdit, že má znalosti o potratech, které byly v té době nelegální. Beryl ale skončila úplně stejně jako Ruth a Muriel.

Vraždící maniak muži namluvil, že žena zemřela na sepsi. Doporučil mu, aby odjel z města. Dokonce mu tvrdil, že našel rodinu, která se postará o jeho dceru.

Beryl začala být ale brzo pohřešovaná. Policie přirozeně začala podezírat manžela. Ten se kvůli nízké inteligenci nedokázal bránit. Ačkoliv nakonec začal obviňovat svého souseda, nikdo mu neuvěřil.

Policie našla tělo ženy v umývárně v zadní části zahrady. Bohužel se tam našlo i tělo jejich dcery. Porota ho nakonec odsoudila a muž byl oběšen.

Vraždil až do svého zatčení

Christie tedy spravedlnosti unikl. Bohužel to odnesla jeho manželka, kterou v roce 1952 zavraždil a její tělo ukryl v bytě pod podlahou. To ale nebylo všechno. Další obětí byla 25letá Rita, těhotná prostitutka, kterou muž opět přesvědčil, že jí dokáže provést potrat.

O rok později zavraždil Kathleen Maloneyovou a Hecrotin McLennanovou. Obě těla ukryl ve svém bytě. Pach rozkládajících se těl se ale zanedlouho stal nesnesitelným. Christie se tedy rozhodl byt pro jistotu opustit. Další nájemník objevil při rekonstrukci bytu tři mrtvá těla.

O deset dní později byl Christie dopaden. Překvapivě se k vraždám přiznal, ale vymýšlel si spoustu historek, kterými se snažil své hrůzné činy ospravedlnit. Nic mu nepomohlo, soud trval pouhé 4 dny a rozsudek byl jasný — trest smrti.

Zdroj: Biography.com, Grunge.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články