Ve 13 letech zabil svou sestru v domnění, že je posedlá démonem. Pravý důvod jeho počínání byl nepochopitelný

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
paris bennett 1
paris bennett 1

Případy, při kterých děti zavraždí jinou osobu, nebo dokonce někoho ze své vlastní rodiny, jsou velmi výjimečné. O to děsivější jsou, když už k nějakým dojde.

Třináctiletý Paris Bennet zavraždil svou sestru v roce 2007.

Ačkoli sdělil přivolaným strážníkům důvod svého činu, později několikrát výpověď změnil. Ani psychologové později nebyli schopni odhalit, která možnost je skutečným důvodem jeho vraždy.

Údajně měl halucinace. Snažil se jen zbavit démona

Ten večer nechala Parisova matka své dvě děti doma s chůvou. Paris později chůvu požádal, aby dům opustila a zůstal se svou čtyřletou sestrou sám. O pár hodin později přivolal strážníky, když se sám přiznal k její vraždě.

Výjezdová jednotka nebyla připravena na to, co na místě činu objevila. Paris svou sestru v její postýlce pobodal nožem.

Při příjezdu policistů na místo tvrdil, že měl halucinace a viděl ji jako démona.

Proto ji napadl bodnou zbraní a několika ranami ji brutálně usmrtil. Jeho matka o něm později prohlásila, že je to monstrum, které jí zabilo dceru. Do té doby totiž rodina působila jako poměrně spořádaná.

Podle okolních obyvatel se nikdy s nikým příliš nebavili, ale když už ano, byli všichni spíše milí.

Nikdo neměl ani tušení o drogové minulosti Parisovy matky, která mohla být podle vyšetřování jednou z příčin jeho skutku.

Chtěl ublížit sestře, nebo své matce?

Ačkoli první verze případu zněla, že je Paris psychicky nemocný a viděl přeludy, později se přišlo na to, že třináctiletý chlapec ten večer sledoval erotické násilné filmy.

To, že jeho sestra celou skutečnost znala, mohlo vést k tomu, že se svědka zbavil.

Další možností dokonce bylo to, že sestru zneužíval a ubližoval jí, až se nakonec dostal do fáze, kdy mu potěšení dělalo především násilí na ní. Po několika letech ale z vyšetřování vzešla ještě poslední teorie.

Parisova matka brala kdysi drogy, a ačkoli s tím přestala, po letech se ukázalo, že do závislosti upadla znova. A to zhruba rok před vraždou dcery.

Paris podle psychologů mohl chtít svou matku potrestat tím, že jí jedno dítě zabije a druhé odsoudí k vězení.

Která z teorií je pravdivá, nebo zda-li je to kombinace všech zmíněných, to není doposud jasné. Každopádně se jedná o jednu z nejbrutálnějších vražd spáchanou dítětem na jiném dítěti v posledních letech.

Ať už k ní měl jakýkoliv důvod, nedokáže ho nikdo pochopit.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články