Dětští vrazi: Malého chlapečka unesli a bestiálně umučili. Po světě však pod novou indetitou chodí dál

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
detsti vrazi
detsti vrazi

Když se mladá žena v roce 1993 v Británii vydala se svým dvouletým synem Jamesem Bulgerem do nákupního střediska, netušila, že osudný den se stane její noční můrou. Dvouletého chlapce totiž unesli, bestiálně mučili a zavraždili dva teprve desetiletí chlapci Robert Thompson a Jon Venables.

Měl to být den jako každý jiný. Hrůzný příběh začíná v liverpoolském nákupním centru New Strand, kde mladá maminka se svým dvouletým chlapečkem nakupovala, na okamžik se otočila a její dítě bylo záhy pryč.

Dva desetiletí kluci si malého Jamese vyhlídli, počkali na nestřežený okamžik a chlapce odvedli pryč. Ušli s ním dlouhé 4 km přes Liverpool a potkali na desítky kolemjdoucích.

Násilí, ze kterého mrazí

Když došli k železniční stanici Walton & Anfield nedaleko hřbitova, začali malého chlapečka mučit hrozným způsobem.

Dvouletého Jamese začali kopat, házet na něj kamení, a nakonec mu na hlavu hodili desetikilovou železnou tyč, kvůli čemuž chlapec utrpěl deset fraktur lebky.

Thompson a Vanebles nastražili bezvládné tělo na kolejiště a hlavu zatížili kamenem, aby vše vypadalo jako nehoda. Zmrzačené tělo poté přejel vlak.

Kusy chlapcova těla byly nalezeny o dva dny později na trati ve Waltonu v Liverpoolu. Začalo rozsáhlé pátrání. Thompson a Vanebles byli obviněni z únosu a vraždy.

Policie se domnívala, že šlo o sexuální zneužití, jelikož byl malý James násilně svlečen do půl těla a soudní patolog poté potvrdil, že předkožka chlapce byla násilně stržena.

Po osmi letech přišel šok z propuštění a nová identita

Dne 24. listopadu byli oba chlapci shledáni vinnými a odsouzeni k doživotním trestům. Stali se tak nejmladšími odsouzenými vrahy v novodobé historii Velké Británie. Případ vyvolal velké diskuze o snížení hranice trestní odpovědnosti.

V roce 2001, kdy oba chlapci dovršili plnoletosti, byli propuštěni s doživotní podmínkou na svobodu. Oba dostali nové totožnosti, což vyvolalo obrovské rozčarování u britské veřejnosti.

Jon Venables se do vězení vrátil v roce 2010 za porušení podmínečného trestu, ale o tři roky později byl zase propuštěn.

V listopadu 2017 se u Venablese v počítači našly materiály obsahující dětskou pornografii i s podrobným návodem, jak mít pohlavní styk s malými dětmi.

Z takto bestiálního činu do dnes běhá mráz po zádech. Případ otevírá mnoho otázek o zacházení s mladými pachateli usvědčenými z týrání a vraždy.

Autor: Adéla Vocetková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články