Učitelka si odpykává 20 let za styk s žákem. Nyní doučuje spoluvězně za mřížemi

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Zamora Brittani
Zdroj: Profimedia

Brittany Zamora byla obyčejná učitelka na základní škole ve městě Goodyear v Arizoně. Nyní si ale odpykává svůj dvacetiletý trest ve vězení. Sexuálně totiž zneužívala svého žáka, kterému bylo v té době 13 let. Ve vězení se Zamora vrátila ke své profesi, alespoň částečně.

Celý skandál vyplul na povrch v roce 2018, kdy byla žena zatčena. Policii na chování mladé učitelky tehdy upozornili rodiče dotyčného chlapce.

Podle nich se jejich syn začal chovat trochu podivně. Byl uzavřený, často se zavíral v pokoji a neustále si s někým psal na telefonu.

Nestydaté zprávy

Nevlastní matka neváhala a nainstalovala mu do telefonu aplikaci, která má rodičům pomoct s monitorováním činnosti jejich dětí na mobilním telefonu či počítači. Aplikace umožňuje také číst zprávy. Žena nemohla uvěřit vlastním očím, když zjistila, co chlapec píše a jaké zprávy dostává.

Okamžitě ho s jeho otcem konfrontovali a chlapec se přiznal. Zprávy, které mu chodily, byly od jeho vlastní učitelky. Jejich ukázky zveřejnil americký server Oxygen.com. Učitelka například psala: „OMG (Ó můj Bože), miluji tě,“ či „Omg, jsi tak roztomilé dítě.“

Postupem času začala ale více a více přitvrzovat. „Kdybych mohla dát výpověď v práci a š*kat tě celý den, udělala bych to.“ Nikoho asi nepřekvapí, že se rodiče rozhodli jít okamžitě na policii.

Měli sex v autě i ve třídě

Brittany Zamora si začala s chlapcem psát prostřednictvím oficiálního školního online chatu. Pak ale přešli do soukromé konverzace, a to skrze sociální síť Snapchat. Tam měla učitelka posílat svému žákovi i obrázky, včetně svých nahatých snímků.

K fyzickému kontaktu to pak byl jen krok. Podle vyšetřovatelů se ti dva setkali nejméně čtyřikrát za účelem sexuálních aktivit. Dělo se to u ženy v autě, ale i na půdě školy.

Dokonce vyšlo najevo, že Zamora používala některé své žáky jako „stráž“, když se chtěla sejít sama s inkriminovaným žákem. Ten navíc uvedl, že jednou došlo k sexuálnímu kontaktu ve třídě přímo při vyučování, když zbytek třídy koukal na video.

Ve vězení se snaží pracovat

Soud ženu odsoudil v červenci roku 2019, a to za sexuální zneužívání a obtěžování dítěte. Souhrnný trest činí 20 let v arizonské věznici Perryville.

Ženě se zřejmě za mřížemi začalo stýskat po její práci pedagoga. Požádala tedy věznici, zda by mohla pomáhat pedagogickým pracovníkům při výuce vězňů.

Vzhledem k tomu, že její pobyt ve vězení neprovázejí žádné kázeňské přestupky, vězeňská služba jí nakonec vyhověla. Jak ale ukazují nejnovější zprávy, žena o práci brzy ztratila zájem, místo toho nyní pracuje jako vrátná.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Oxygen.com, People.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články