Tragédie v rodině Wattsových: Za vším stál běsnící otec, který ublížil svým nejbližším

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Chris Watts
Zdroj: ©Netflix/Courtesy Everett Collection

Vražda těhotné ženy Shanann Watts a jejích dvou dcer, čtyřleté Belly a tříleté Celeste, otřásla všemi, kteří ji znali nebo žili v jejím okolí. Tím spíš, když vyšlo najevo, že jejich vrahem je otec dětí, Chris Watts.

Vražda samotná a její vyšetřování se stalo médii celosvětově považováno za velmi atraktivní téma. Lidé chtěli vědět více, a tak dokonce po prozrazení všech detailů vyšel na Netflixu dokument, který událost popisuje.

Co přesně se stalo? Proč otec zabil své dvě dcerky společně s manželkou a jak probíhalo jeho přiznání policii? Přečtěte si příběh vraha, který něco tak otřesného dokázal provést vlastní rodině.

Pohřešování nahlásila rodinná známá

13. srpna roku 2018 Nickole Atkinson, známá Shanann Watts, vyzvedla kamarádku z práce a odvezla ji domů. Když se jí ale po několika hodinách nemohla dovolat, začala mít strach.

Její muž Chris tvrdil, že nemá tušení, co se mohlo s jeho ženou stát, proto byla zapojena do celé situace policie. Druhý den byla Shanann oficiálně prohlášena za pohřešovanou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený τίηΖκγ ąɧɱąɖ (@tinzky_d_a)

Její muž se brzy stal podezřelým, když se přišlo na to, že několikrát telefonoval se ženou, s kolegyní z práce, se kterou měl podle všeho poměr. Kvůli podvádění manželky byl zavřen do vazby.

I když zprvu tvrdil, že je nevinný, po čase se přiznal k vraždě manželky. Ale to až po tom, co mu policie dovolila mluvit s otcem, kterému se se vším svěřil. Popřel ale, že by zabil své dvě dcery.

Ty podle něho zabila jeho žena. Tehdy Watts tvrdil, že se vraždě dívek snažil zabránit, když to ale nedokázal, ve vzteku svou ženu zabil a ji i těla dívek pohodil v místě, které později policii dokonce prozradil.

Několikrát změnil výpověď

Později se Chris Watts přiznal, že lhal. Dívky prý zabil poté, co své ženě řekl, že se s ní chce rozvést, a ona se s ním začala hádat.

Po smrti dívek zabil i jediného svědka, tedy svou vlastní ženu. I tato verze se ale také ukázala jako nepravdivá. Podle všeho by žena s Chrisem vztah nakonec v klidu ukončila.

On si chtěl ale být jistý, že ho už k rodině nic netáhne, proto zabil všechny, kteří do ní patřili. Pak chtěl začít žít s kolegyní, se kterou měl poměr.

Poté, co byl Chris Watts odsouzen k doživotnímu trestu vězení, naposledy změnil výpověď o tom, co se skutečně stalo. Zabil svou ženu, dívky však chtěl nechat naživu.

Ty ovšem vyšly ze svého pokoje a viděly ho, jak táhne po schodech mrtvé tělo jejich matky. Když se rozplakaly a ptaly se, co se stalo, neměl prý jinou možnost než se jich zbavit.

Tato verze je prozatím poslední a podle všeho i pravdivá. Zda ale nepřijde Watts nakonec s něčím dalším během výkonu svého trestu, není jasné.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články