Tragédie v rodině Gucci. Manželka si najala na dědice nájemného vraha

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Reggiani Patrizia
Zdroj: Profimedia

On byl dědicem světově proslulé oděvní značky Gucci, ona krásná dívka s bohatým nevlastním otcem. Osud je jednoho dne svedl dohromady, zamilovali se a vzali. Od velké lásky to bývá jen krok k velké nenávisti. K tomu došlo i v tomto případě, bohužel s velmi tragickými následky.

Patrizia Reggiani Martinelli se narodila v severní Itálii. Její matka byla servírka a svého biologického otce nikdy nepoznala. V jejích dvanácti letech ji ale adoptoval matčin zámožný přítel, a ona se tak dostala do vyšších pater tehdejší italské společnosti.

Svatba a pohádkový život

Na jednom z večírků se seznámila s vnukem slavného Guccia Gucciho Mauriziem Guccim. Oba se do sebe zamilovali a vzali se, když jim bylo dvacet čtyři let.

Otec Maurizia nebyl ze své snachy příliš nadšený. Syna varoval, že se jedná o zlatokopku, které jde jen o peníze a společenské postavení. I přesto jim jako svatební dar dal byt v nejvyšším patře Olympijské věže v New Yorku spolu s osobním řidičem.

Žena tak byla ve svém živlu. Navštěvovala večírky, společenské akce a také módní přehlídky. Díky svému společenskému postavení se přátelila například s Jackie Kennedy Onassis. Během manželství se jim narodily dvě dcery.

Konec ve firmě i v manželství

K velkým změnám došlo, když se Maurizio dostal do vedení rodinné firmy po smrti svého otce. Firma na tom nebyla nejlépe a on se ve dne v noci snažil obnovit její reputaci.

Podle jeho manželky ale dělal velmi nešťastná obchodní rozhodnutí. Stres v práci i doma nakonec vedl k nevyhnutelnému. Jednoho dne odjel na služební cestu, ze které už se k manželce nevrátil. Pouze poslal své známé pro věci.

Maurizio Gucci

Zdroj: Neznámý autorUnknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Jak se ukázalo, jeho obchodní strategie zřejmě opravdu nebyla nejlepší. Nakonec se tedy rozhodl, že svůj podíl ve firmě Gucci prodá. Stejného roku navíc navázal intimní vztah se svou dlouholetou známou Paulou Franchi.

Patrizia zuřila, ale zřejmě ji víc mrzela ztráta rodinného podniku než rozvod. Z toho vyšla s celkem štědrým výživným 1,47 milionů dolarů ročně.

Brutální nájemná vražda

Rok nato byl její exmanžel zastřelen u vchodu do své kanceláře. Čtyři výstřely zasáhly jeho, dvakrát byl zasažen vrátný, který se snažil muži pomoci. Zatímco vrátný přežil, Maurizio nikoliv.

Policie nemohla téměř dva roky na nic přijít. Až jednoho dne dostala anonymní tip, který ukazoval na Guiseppinu Auriemmu, osobní Patriziinu vědmu. K bývalé manželce už to byl pak jen krok.

U soudu Patrizia tvrdila, že je nevinná, zároveň ale potvrdila, že své vědmě zaplatila 365 000 dolarů. Svědčily proti ní také nahrávky, které přinesla Paula Franchi, na kterých svému exmanželovi nadávala a vyhrožovala mu.

Po 16 letech opět na svobodě

Soud nakonec odsoudil Patrizii a řidiče vozu, který odvážel vraha z místa činu, k 29 letům vězení. Dalšího komplice a vědmu na 25 let a střelec dostal doživotí.

Černá vdova, přezdívka, kterou dostala od tisku, byla nakonec propuštěna po 16 letech. Už u soudu se projevilo, že její osobnost je značně výstřední. To se ještě potvrdilo po jejím propuštění. Obyvatelé Milána ji totiž často vídají toulat se městem s papouškem na rameni.

Zdroj: Biography.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články