Thierry Paulin: Svým jednáním se snažil změnit společnost. To, jak si vybíral své oběti, zarazí i vás

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Thierry Paulin
Zdroj: Profimedia

Je zjevné, že to, v jakých podmínkách vyrůstáme, jak se k nám chová naše okolí a jak nás přijímají lidé nám blízcí, má vliv na naše chování. Mnoho sériových vrahů vyrůstalo v podmínkách, kvůli kterým později trpěli psychickými problémy a nutkáním se lidem nějakým způsobem pomstít.

Thierry Paulin nebyl v tomto ohledu výjimkou. Narodil se roku 1963 na Martiniku. Těsně po jeho narození otec opustil rodinu a Paulin vyrůstal nějaký čas jen se svou matkou.

Ta ho vychovávala společně s babičkou z otcovy strany, ale ani jedna z žen nevěnovala chlapci příliš pozornosti. Když se jeho matka později znovu vdala, Paulin velmi špatně vycházel s nevlastními sourozenci.

Už před dospělostí měl problémy se svým okolím

Jelikož začalo být Paulinovo chování nevyzpytatelné, požádala matka jeho otce, aby si ho vzal k sobě. Ten to udělal, aby nemusel platit na syna výživné. Ale nevěnoval se mu.

Paulin si v nové škole nenašel přátele. Pokusil se nastoupit předčasně do armády, a to ve věku sedmnácti let. Kvůli své tmavé pleti a homosexualitě zde byl šikanován.

V roce 1982 okradl v potravinách postarší ženu, a dokonce ji napadl nožem. Majitel obchodu ho jako stálého zákazníka znal, a proto byl Paulin brzy dopaden policií.

Byl sice odsouzen na dva roky, ale trest mu byl zkrácen. Po odchodu z vězení se vrátil ke svému otci, kde chtěl žít s přítelem. Jeho otec ale homosexualitu syna odsoudil a jeho přítel Jean Thierry Mathurin ho opustil.

V té době už měl Paulin za sebou několik vražd a jeden pokus o vraždu. Jenže starší žena, která přežila, byla tehdy příliš v šoku, než aby násilníka popsala. Policie proto nedokázala několik let Paulina usvědčit. Podle všeho mu navíc už tehdy jeho přítel s vraždami pomáhal, nebo o nich minimálně věděl.

Minulost ho dohnala, před trestem smrti zemřel na AIDS

Po propuštění z vězení věděl Paulin, že je HIV pozitivní. Protože tušil, že ho nečeká nic jiného než smrt, své vražedné běsnění jen stupňoval. Vybíral si starší ženy, které mu byly nepříjemné.

Později policii dokonce řekl, že vraždil ty ženy, které byly nebezpečné pro něj i pro společnost svým zapšklým chováním. Jeho vražedná série nicméně nakonec netrvala dlouho.

Jako zázrakem se totiž napadaná žena dostala po letech z šoku a dokázala útočníka poměrně přesně popsat. Díky tomu se policii rychle podařilo Paulina dopadnout a zatknout.

Paulinovi bylo teprve dvacet čtyři let, když se přiznal k celkem jednadvaceti vraždám. Usvědčen byl z osmnácti z nich. Mezi návrhy na trest byl dokonce i trest smrti, toho se ale vrah nikdy nedočkal.

Zemřel totiž v cele na celkové oslabení těla, které bylo následkem HIV. Jeho bývalý přítel nikdy nebyl obviněn, ačkoli podle spekulací se na zločinech také podílel.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články