Ronald Simons: Příbuzné zavraždil obzvlášť znepokojivým způsobem. Těla pak nadělil policistům pod vánoční stromeček

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Simmons
Zdroj: Wikimedia Commons

Ronald Gene Simons se narodil roku 1940 v Chicagu. Ve svých sedmnácti letech nastoupil k americkému námořnictvu, díky čemuž se seznámil se svou budoucí ženou Berbase Rebeccou Ulibary. S tou během osmnácti let zplodil osmnáct dětí.

Když v roce 1979 odešel do důchodu, měl na svém účtu několik válečných ocenění. Kromě námořnictva totiž pracoval několik let i u letectva a poté v několika firmách armádního průmyslu.

Bohužel se o dva roky později objevila obvinění, že měl Simons styk se svou vlastní sedmnáctiletou dcerou, dokonce že s ní má dítě. Ze strachu před autoritami utekl do Arkansasu. A tady později začalo jeho vraždící šílenství.

Policii se vzdal dobrovolně

28. prosince 1987 začal vraždou čtyřiadvacetileté sekretářky v kanceláři advokátní kanceláře. Pak pokračoval do firmy Taylor Oil Company, kde postřelil majitele. Ten ale neštěstí přežil.

Nakonec dojel Simons do Woodline Motor Freight, kde zastřelil ženu jménem Joyce Butts. Pak oznámil sekretářce, že jí nic neudělá, aby zavolala policii. Té po příjezdu předal zbraň.

Všechna místa, na kterých ten den vraždil, byla nějak spojena s ním nebo jeho rodinou. Nebylo pochyb o tom, že je skutečně vinen.

Policie chtěla v souvislosti s jeho případem vyslechnout členy jeho rodiny, tehdy ale přišla na to, že už není koho vyslýchat.

Mrtvá těla všech členů byla totiž nalezena v rodinném domě. Některá přikrytá dekami a kabáty pod vánočním stromkem, jiná zakopaná na zahradě. A policii došlo, že vraždit začal Simons už před týdnem.

Sám si přál dostat trest smrti

Simons zabil celkem šestnáct lidí, z nichž čtrnáct bylo z jeho rodiny a dva byli jeho bývalí kolegové. Proč přesně se k tomu uchýlil, není dodnes známo.

Dva dny před Vánoci zastřelil svou manželku a nejstaršího syna. Svou tříletou vnučku uškrtil. Když se domů vrátily další čtyři děti, zabil je postupně s hlavami v sudu s vodou.

26. prosince přijel na návštěvu zbytek jeho rodiny: jeho dvě děti s partnery a vnukem. Všichni skončili s kulkou v hlavě. O dva dny později podnikl Simons vraždící šílenství mimo domov a potom se udal na policii.

Soud mu vyměřil trest smrti. Sám Simons se ničemu nebránil, dokonce řekl, že kdyby dostal jakoukoli jinou možnost, bylo by to kruté a nespravedlivé.

Jako způsob popravy byla nakonec zvolena smrtící injekce. Tu dostal sériový vrah Ronald Simons 16. března 1989.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články