Smrt herečky Natalie Wood zůstává i po 40 letech nevyjasněná. V případu je hodně nesrovnalostí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Wood Natalie
Zdroj: Warner Bros., Public domain, via Wikimedia Commons

Natalie Wood byla jedna z největších hereckých stálic Hollywoodu. Hrát začala už jako malá holčička. Postupem času se dostala k rolím studentek, milenek i manželek. Nakonec se nebála hrát i ženy středního věku. Její kariéra byla násilně ukončena roku 1981, kdy byla nalezena mrtvá. Co přesně se ale ženě stalo?

Natalie Wood byla úspěšná hollywoodská herečka, která se poprvé postavila před kameru, když jí nebylo ještě ani pět let a zůstala před ní až do své smrti v třiačtyřiceti letech. Její kariéra byla velmi úspěšná, byla třikrát nominována na Oscara a vyhrála čtyři Zlaté glóby.

Poprvé se vdávala v pouhých 19 letech a vzala si rovněž herce Roberta Wagnera. Podle Hollywoodu se jednalo o pohádkový pár. Pohádka ale skončila už po 4 letech, kdy se manželé rozvedli.

Později se zasnoubila s výrobcem obuvi českého původu Ladislavem Blatníkem, svatba se ale nekonala. Místo toho si vzala britského producenta Richarda Gregsona, rozvod následoval už po dvou letech. Nakonec si v roce 1972 vzala opět svého prvního manžela Roberta Wagnera.

Smrt na člunu

Na konci listopadu roku 1981 natáčela Natalie film Brainstorm společně s hercem Christopherem Walkenem. Oba měli zrovna volný víkend. Rozhodli se, že jej stráví na motorové lodi společně s hereččiným manželem. Na palubě byl také celou dobu přítomný kapitán Dennis Davern.

29. listopadu bylo objeveno Natáliino tělo na malém nafukovacím člunu, asi 1,6 kilometrů od lodi. Její manžel uvedl, že s ním herečka nešla spát, takže ji začal postrádat až mnohem později a údajně ani nestihl informovat úřady o jejím zmizení.

Mohl za to alkohol?

Při bližším zkoumání tohoto případu se začaly objevovat stále větší nejasnosti. První z nich byla, proč žena vůbec do člunu vlezla.

Podle koronera měla v krvi alkohol, ale také léky proti kinetóze a bolesti. To podle lékaře mohlo snížit její rozlišovací schopnosti a posílit účinky alkoholu.

Manžel se choval podezřele

Další podezřelou věcí byla zranění na jejím těle. Jednalo se o pohmožděniny, spáleniny a odřeninu na její tváři. Kapitán lodi ve své výpovědi nakonec přiznal, že slyšel, jak se herečka s manželem hádají. Přestože to Wagner ve své výpovědi popřel.

Případ byl pak rychle uzavřen jako smrt z náhodného utonutí. Mnoho lidí s tím však nesouhlasilo a poukazovalo na podezřelé chování jejího manžela.

V roce 2011 byl případ znovu otevřen. Wagner byl konfrontován s tím, že lhal, že se s manželkou osudné noci nehádal. Kapitán lodi navíc přinesl ještě informaci, že mu muž zakázal rozsvítit pátrací světla, když se přišlo na to, že herečka není na palubě.

Policie netuší, co se vlastně stalo

O rok později byla příčina smrti změněna na utopení za nevyjasněných příčin. Policie totiž nedokázala přesně určit, jak se žena do člunu dostala, potažmo jak vznikla její tělesná zranění.

Na otázky ohledně její záhadné smrti se snaží léta odpovědět Suzanne Finstad, která napsala o herečce dvě životopisné knihy. Tu poslední v roce 2020 a přináší v ní nové informace o hereččině skonu. Záhada ale zůstává i nadále nevyřešena.

Zdroj: Vanityfair.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články