Leslie Van Houten byla členem Mansonova klanu. Místo života si „užívá“ vězení

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Leslie Van Houten
Zdroj: Profimedia

Mansonova „Rodina“ byla nechvalně proslulou sektou řádící v 60. letech 20. století v Americe. Součástí byla i Leslie Van Houten. Devatenáctiletá dívka pod vlivem Charlese Mansona spáchala dokonce vraždu. Už 40 let sedí ve vězení. Její podmínečné propuštění se zatím nekoná.

Laslie Van Houten se narodila v roce 1949 v Kalifornii. Už během dospívání nebyla žádné neviňátko. Často utíkala z domova, nevyhýbala se ani drogám. Nejprve se jednalo o marihuanu a hašiš, později pak LSD.

Špatná společnost

Začátek jejího životního pádu začal v roce 1968, kdy se setkala s Bobbym Beausoleilem a Catherin „Gypsy“ Share. Ti už byli součástí „Rodiny“. Svého „Spasitele“ vylíčili dívce v úžasných barvách. Kazatel, který je jako Ježíš a který zná odpovědi na všechny důležité otázky.

Van Houten se pochopitelně nemohla dočkat, až se s mužem seznámí. K tomu došlo o několik měsíců později. Dívka jeho kouzlu okamžitě podlehla. Muž, který kázal o lásce k sobě samému a oddanosti. A taky v neposlední řadě muž, který měl dostatečnou zásobu LDS pro svoje věrné.

Sen o rasových bojích

Manson záměrně shromažďoval lidi z okraje společnosti, závislé, bez domova a drobné zločince. Jeho spasitelským snem byla rasová válka mezi bělochy a obyvateli černé pleti. K jejímu počátku ho měli inspirovat samotní The Beatles s jejich písní Helter Skelter z nosiče The White Album.

Ona rasová válka, kterou Manson předpovídal, však stále nepřicházela a někteří z jeho přívrženců se od něj začali odvracet. Stejně tak i Leslie Van Houten. Manson ji ale nakonec přesvědčil, aby zůstala.

Vražedná mánie

Vůdce sekty se nakonec rozhodl, že dá věci do pohybu sám. 8. srpna skupina jeho přívrženců vnikla do domu těhotné herečky Sharon Tate a společně s jejími přáteli ji zavraždila.

Reakce světa na tuto událost nebyla tak silná, jak doufal. Proto se rozhodl další noc spáchat další vraždu, tentokrát ještě brutálněji. Společně s Leslie Van Houten, Patriciou Kenwinkel a Charlesem „Tex“ Watsonem se vloupal do domu Rosemary a Lena LaBiancových.

Oba manželé brutálním způsobem zavraždili. Leno byl uškrcen šňůrou od lampičky, měl povlak z polštáře přes obličej a do hrudi měl vyrytý nápis WAR (válka). Jeho manželku Van Houten a Krenwinkel ubodaly 16 ranami nožem.

Trest smrti byl zrušen

Netrvalo dlouho a policie všechny účastníky těchto šílených řádění pochytala. Van Houten, které bylo teprve dvaadvacet, byla odsouzena za vraždu Rosemary k trestu smrti. Byla nejmladší členkou „Rodiny“, zároveň i nejmladší ženou v Kalifornii, která dostala tento trest.

K jejímu štěstí byl trest smrti zanedlouho po soudu zrušen, místo toho padl nový rozsudek — doživotí. Žena se s tím ale nikdy nesmířila a podala neuvěřitelných 22 odvolání a třikrát jí bylo zamítnuto podmínečné propuštění. A to i přesto, že jí je nyní přes 70 let.

Zdroj: Allthatsinteresting.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články