Ruská baba rozparovačka: Usvědčili ji až tlející ostatky. Z toho, co dělala svým obětem, vám bude běhat mráz po zádech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Tamara Samsonova
Zdroj: Сергей Николаев, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Její pravé jméno bylo Tamara Mitrofanovna Samsonová. Mnohem známější je ale dnes pod přezdívkami spojenými s jejími vražednými činy. Nejčastěji se o ní můžeme doslechnout jako o babě rozparovačce.

Její případ stále nebyl uzavřen. V dnešní době je jasné jen to, že skutečně zabila několik lidí. Kolik to ale bylo, není jasné. Stoprocentní tak zůstává jen skutečnost, že je tato žena pod zámkem a k žádné další oběti se jen tak nedostane.

Až příliš mnoho pohřešovaných

V roce 2000 se o Samsonovou začala poprvé zajímat policie. Tehdy ale ještě jako o oběť, která přišla o svého manžela. Sama žena totiž nahlásila jeho zmizení.

Do dnešního dne není jasné, co se s mužem stalo, na základě toho, co od té doby policie o Samsonové zjistila, je ale velmi pravděpodobné, že svého manžela zavraždila a jeho pohřešování bylo jen záminkou k tomu, aby se nestala podezřelou.

Zda jí policie dokáže přiřknout vraždu muže, není jasné. Jisté ale je, že když v roce 2015 nahlásila také zmizení svého snoubence, stala se pro policisty minimálně zajímavou.

Její přezdívka má strašidelný původ

V roce 2003 si baba rozparovačka našla do svého domu nájemníka, který by jí zaplnil prázdnou místnost a pomohl jí také po finanční stránce. Svého nájemníka ale z neznámých důvodů zavraždila.

Jak se později ukázalo, jeho tělo rozřezala pilou na dřevo, naházela do několika pytlů, a ty pohodila na ulici, kde si jich dlouho nikdo nevšímal. O několik let později probíhala v jejím domě rekonstrukce, a Samsonová se tak na čas nastěhovala k jiné ženě.

Když se jí nový byt zalíbil víc než ten její, zavraždila ženu a její tělo opět poházela v plastových pytlích venku kolem domu. Tentokrát si ale odpadků všimli lidé a přivolali policii.

Vzhledem k tomu, že Samsonová bydlela poblíž, byl její dům prohledáván. Ona sama dobrovolně pustila policisty dovnitř, ti se nestačili divit, když objevili v koupelně stopy krve a kusy lidského těla.

Skončila v psychiatrické léčebně

Samsonová se k vraždě přiznala. Pochopila, že by nemělo smysl zapírat. Poté, co byla označena také jako vražedkyně svého nájemníka z předchozího případu, byla zkoumána soudními psychology a psychiatry.

Ti se shodli na tom, že je žena psychicky nepříčetná. Její jednání bylo nelogické, neopatrné a nehumánní. Je jen s podivem, že trvalo tak dlouho ji odhalit. Ona sama neprojevila žádnou lítost ani zájem na případu.

V současné době je žena zavřená v psychiatrické léčebně s ostrahou v Kazanu. Její proces ještě stále není u konce, vyšetřují se stopy, vyslýchají svědci. I když je to už roky, přibývají nové a nové informace.

Celkově je baba rozparovačka odsouzena prozatím za čtrnáct vražd. Obětí ale může být daleko více. Ona sama se ke každému novému případu přizná, sama ale policii neřekne nic.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články