Řezník z Plainfieldu: Z kůží svých obětí si chtěl ušít oblek. Tento děsivý příběh se skutečně psal

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Edward Gein
Zdroj: Profimedia

Milovníci hororů jistě znají Texaský masakr motorovou pilou. Ti, kteří ho neviděli, alespoň vědí, co je jeho podstatou: Děsivý vrah Leatherface ze svých obětí dělá doslova kousky.

Inspirací tomuto filmu a několika dalším hororům byl skutečný děsivý příběh. Ano, opravdu existoval člověk, který dělal takové zrůdnosti, že na jejich základě mohla vzniknout celá řada hororů.

Jmenoval se Edward Gein, ale přezdívalo se mu Řezník z Plainfieldu. Už od dětství bylo jasné, že s ním něco není v pořádku, ale až pozdě se přišlo na to, co dělá ve svém volném čase.

Něměl žádné kamarády, jeho matka ho držela od světa stranou

Edward i jeho bratr Henry museli po škole vždy rovnou domů. Matka jim zakazovala se s kýmkoli stýkat. Představovala jim svět v tom nejhorším světle.

Tvrdila jim, že existují pouze zlí lidé. Že všechny ženy jsou prostitutky, muži zase lupiči a násilníci. Zatímco Henry to bral s nadhledem, Edwarda to změnilo.

Jako malý míval nekontrolovatelné záchvaty agrese i smíchu. Lidé se mu vyhýbali, a i kdyby si chtěl nebo mohl sám udělat kamarády, nejspíš by se nenašel nikdo, kdo by se s ním kamarádit chtěl.

Smrt bratra mu nikdy nikdo nedokázal

Když propukl na rodinném statku požár, matka obou chlapců zemřela. Henry byl nahlášen jako zmizelý, ale po pár dnech bylo jeho tělo objeveno v nedalekých bažinách.

I když bylo původně určeno, že zemřel na udušení, nakonec se přišlo na to, že nejprve dostal několik ran do hlavy. Požár ho nezabil, spíš byl založen proto, aby zamaskoval Henryho smrt.

Vyšetřovatelé ale neměli dostatek důkazů a o mrtvé tělo se příliš nezajímali. I když bylo jasné, kdo Henryho zabil, nikdo Edwardovi jeho vinu nedokázal.

Když ho odhalili, bylo pozdě

Po smrti bratra a matky se Edward uzavřel do sebe. Sice zrekonstruoval statek, ale začal se zajímat spíše o temné rituály, číst časopisy o kanibalech, nacistech a smrti, byl děsivý a nikdo se s ním nechtěl bavit.

Když v jeho okolí zemřela majitelka železářství, policie zkoumala nejprve stopy na podlaze v jejím obchodě. Už ty jim napověděly, kde hledat. Když se navíc doslechli, že byl předchozí den v obchodě Edward Gein viděn, měli jasno.

Nikdo ale nečekal, co najdou u něho doma. Kusy lidské kůže visely po stěnách, ostatky se povalovaly na podlaze. Když se policisté snažili přijít na to, proč Gein takto jednal, oznámil jim, že si chtěl z ostatků ušít oblek, aby se mohl opět cítit jako v lidské kůži.

Po zatčení prošel několika vyšetřeními a byla mu diagnostikována schizofrenie. Zbytek života proto musel strávit jako pacient psychiatrické léčebny s nevyšší ostrahou. Zemřel v roce 1984.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články