Edmund Kemper: Narušený muž s vysokým IQ je vražedná kombinace. To, co provedl vlastní matce, nemá obdoby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Edmund Kemper
Zdroj: Santa Cruz County Sheriff's Office, Public domain, via Wikimedia Commons

Edmund Kemper se proslavil především jako vrah studentek, ačkoli mezi jeho oběti patřili i jiní lidé. Zpočátku zabíjel ze strachu, později hledal ve vraždách uspokojení. To ale nakonec nenašel.

Kemper byl vysoký, statný a měl poměrně vysoké IQ. To vše z něho dělalo jednoho z nejděsivějších vrahů všech dob. Uvnitř byl ale psychicky narušený a jeho strach byl to, co ho pohánělo.

Edmund Kemper byl nakonec usvědčen z osmi vražd. Ty byly provedeny takovým způsobem, že mu byl nakonec vyměřen trest doživotí. A to sedmkrát za sebou.

Už od raného věku měl sklony k násilí

Kemper se narodil do rodiny bez lásky. Jeho otec byl válečný veterán a rodinu opustil. Kemperova matka byla alkoholička trpící hraniční poruchou. Kemper jako dítě usekával panenkám hlavy a hrál si na vražedné rituály.

Už na základní škole děsil své učitele otcovým starým bajonetem, v deseti letech zabil sousedovu kočku. O tři roky později zabil další kočku, tu potom mrtvou schovával ve skříni.

Když na to přišla jeho matka, bál se trestu a utekl za otcem. Ten se o něho odmítl starat a poslal ho k prarodičům.

Tam provedl svou první vraždu: Babičku střelil do hlavy po hádce, dědu potom zabil, podle jeho slov proto, aby se na to nemusel dívat.

Byl poslán do výchovného ústavu, kde strávil několik let. Po propuštění se vrátil ke své matce, s tou ale dlouho nevydržel. Pak začal žít na vlastní pěst a vraždit pro potěšení.

První vražda byla ze strachu, pak v nich hledal útěchu

Když Kemper poprvé zastavil u dálnice číslo 99 dvěma studentkám, chtěl je pouze znásilnit. Jenže zpanikařil a místo toho je zabil. Došlo mu, že ve smrti cítí jakési uspokojení, a proto vraždění opakoval.

Nejčastěji vraždil studentky, které navíc znásilnil. Později se ale vrátil ke své matce, kterou po několika dnech zabil také. Navíc jí za její zločiny, které vůči němu údajně prováděla, usekl hlavu.

Z té vyndal jazyk, který hodil do odpadu, poté ji připíchl na zeď a použil ji jako terč na šipky. To jeho touhu po násilí na pár hodin ukojilo, ovšem ne na dlouho.

Proto později pozval domů rodinou přítelkyni a s ní postupoval úplně stejně. Jenomže uspokojení se nedostavilo. Pár dní nato Kemper s vraždami přestal.

Jak později uvedl, původní kouzlo se vytratilo a on už neměl důvod dál pokračovat. Přesto byl nakonec dopaden a odsouzen za zabití osmi lidí.

V současné době je Kemper umístěn v psychiatrickém zdravotním zařízení v Kalifornii. Je považován za jednoho z nejděsivějších vrahů, který kdy existoval, a odpykává si zde svůj sedmkrát vyměřený doživotní trest.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články