Řezník z Hannoveru: Obětem prokousával hrdlo a dělal další zrůdnosti. Před touto bestií byste vzali nohy na ramena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Fritz Haarmann
Zdroj: Profimedia

Říkalo se mu Řezník z Hannoveru, známý byl také jako Vlkodlak nebo Upír z Hannoveru. A to kvůli tomu, jak zohavoval své oběti. To, v jakém stavu je nechával, bylo nelidské.

Fritz Haarmann se narodil 25. října 1879 v Hannoveru jako šesté a zároveň nejmladší dítě svých rodičů. Jako dítě byl hodně klidný, podle mnohých dokonce až zženštilý.

Jeho matka ho jako nejmladšího velmi rozmazlovala. Otci se nelíbilo, že si hraje spíše s chlapci svého věku. Bál se, aby z chlapce nevyrostl homosexuál. Matka se ho ale vždy a ve všem zastala.

Měl dobré chování, ale špatné studijní výsledky

Když Haarmann nastoupil na základní školu, učitelé si ihned všimli, že je zženštilý a strašlivě rozmazlený. Přesto se ale ke všem choval mile a rychle si našel přátele.

Ačkoli jeho chování bylo na výbornou, měl špatné studijní výsledky a dvakrát musel opakovat ročník. Kvůli tomu se později nedostal na střední školu, na kterou chtěl.

Když nastoupil do armády, začal s drobnými krádežemi a pouličními potyčkami. Za to byl v roce 1905 poslán do vězení a do roku 1021 tam skončil ještě několikrát.

S počátkem světové války se ale Německo potýkalo s nedostatkem mladých sil v armádě, a on byl proto propuštěn, aby mohl narukovat.

V roce 1918 začal se svými vraždami a až do roku 1924 jich spáchal přes dvě desítky. Trvalo dlouho, než se ho podařilo odhalit.

Prozradila ho lebka v jeho domě

Haarmann své oběti lákal k sobě domů. Obvykle to byli chlapci a muži mezi deseti a dvaadvaceti lety, kterým slíbil pomoc nebo jídlo. Pak je ale začal škrtit, a nakonec je usmrtil ránou do krku.

Věřilo se, že svým obětem často překousl žíly na krku, proto se mu začalo přezdívat Vlkodlak z Hannoveru. Mladíci byli obvykle nahlášeni jako pohřešovaní, jen u některých se našla jejich těla pohozená u silnice.

Haarmanna usvědčilo až to, když byla v jeho domě objevena lebka, která byla později identifikována jako část těla chlapce, který byl už nějakou dobu nahlášen jako pohřešovaný.

Na základě toho bylo jeho sídlo prohledáno a byly nalezeny i další části stejného těla a další oběti. Haarmann byl usvědčen z dvaceti čtyř vražd, věří se ale, že jich ve skutečnosti mohl spáchat až dvacet sedm.

Nakonec byl odsouzen k trestu smrti. Popraven byl 15. dubna roku 1925 ve svých pětačtyřiceti letech.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články