Příběh Pauly Jean Weldenové zůstává záhadou. Teorie o jejím zmizení se stále rozcházejí

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Paula Jean Welden
Zdroj: The Charley Project, Public domain, via Wikimedia Commons

Paula Jean Weldenová se rozhodla dát si pauzu od studia a vydat se na túru po vermontském pohoří v USA. Po cestě ji vidělo několik svědků, nicméně najednou zmizela a už ji nikdy nikdo nespatřil.

Osmnáctiletá vysokoškolačka se 1. prosince 1946 rozhodla vydat na túru po pohoří Glastenbury Mountains. Před odjezdem sdělila své plány spolubydlící, že hodlá jít po cestě nazývané Dlouhá stezka.

Weldenová se narodila v roce 1928 a byla nejstarší ze čtyř dětí. S rodinou žila ve Stamfordu v Connecticutu. Studovala vysokou školu a během školního roku bydlela v kampusu na Bennington College.

Nadaná dospívající dívka

Byla typickou mladou ženou, která se zajímala o botaniku a umění. Byla velmi nadaná, ráda hrála na kytaru, měla ráda olejomalbu, akvarel a skicování uhlem či tužkou. Často trávila čas venku kempováním a turistikou.

Pracovala v jídelně, a jelikož byla zodpovědnou studentkou, hodně svého volného času trávila studiem. V den jejího zmizení pracovala a odpoledne se učila. Podle své spolubydlící řekla, že si potřebuje trochu odpočinout, a že na zbytek odpoledne půjde na výlet.

Podle výpovědi svědků opustila Paula Jean Weldenová svůj pokoj na koleji přibližně o půl 3 odpoledne. Na sobě měla červenou bundu, džíny, bílé tenisky a náramkové hodinky s černým páskem.

Byl prosinec a ona nebyla vhodně oblečená do tak chladného počasí. Odešla také bez peněz nebo jen s velmi malou částkou.
Weldenová stopovala poblíž kampusu. Asi ve 14:45 jí zastavil muž, který souhlasil, že ji sveze na Glastonbury Mountain.

Vysadil ji přibližně tři míle od cesty, kde plánovala vstoupit na stezku Long Trail.

Několik svědků uvedlo, že ji téhož dne vidělo jít po stezce. Poslední svědek s Weldenovou mluvil přibližně ve čtyři hodiny. Dívka jej zastavila, aby se zeptala na celkovou délku stezky, pak pokračovala v cestě. Toto setkání bylo posledním před jejím zmizením.

Ze své cesty se nevrátila

Slunce zapadlo asi hodinu poté, co s mužem mluvila. Během několika hodin začalo sněžit. Když se Weldenová nevrátila ze své túry, začala se její spolubydlící znepokojovat.

Když se nedostavila ani na hodiny studia, kontaktovala univerzita její rodiče, aby zjistili, zda se nevrátila domů. Ti však o ní nic nevěděli, proto byla nahlášena jako pohřešovaná až v pondělí.

V té době bylo pravidlem, že se všichni studenti museli odhlásit, pokud plánovali opustit kampus a vrátit se pozdě v noci. Byli také povinni se po návratu přihlásit. O tom, že by se Weldenová 1. prosince přihlásila či odhlásila, neexistoval žádný záznam.

Kromě její rodiny a přátel začala Dlouhou stezku a okolí prohledávat také policie. Zpočátku se předpokládalo, že se ztratila nebo zranila a zemřela na následky. Navzdory rozsáhlému pátrání však nebyla po Weldenové nalezena žádná stopa.

Mohla spáchat sebevraždu

Několik hodin po jejím zmizení oznámila servírka, že viděla v jídelně mladou ženu odpovídající popisu Weldenové. Popsala ji jako silně rozrušenou. Další teorie na základě výpovědí naznačuje, že byla Weldenová v depresi, jelikož bojovala s rozhodnutím týkajícím se změny svého oboru. Mohla tedy utéct nebo spáchat sebevraždu.

Její rodiče však s touto teorií nesouhlasili. Měli podezření, že je do toho zapleten její přítel, kterého otec neschvaloval. Úřady vyšetřující její zmizení však přítele nepovažovali za podezřelého.

Jiné teorie dokonce naznačuje, že do zmizení Weldenové mohl být zapleten i její otec. Dle výpovědi spolubydlící se spolu pohádali asi týden před jejím odchodem. Zmizení mohlo také souviset s pověstmi o paranormální aktivitě v oblasti známé jako Benningtonský trojúhelník. V takto označovaném regionu se nadobro ztratilo již několik lidí.

Jelikož se nikdy nenašla žádná stopa po ní ani jejích věcech, nakonec případ vychladl, a byla prohlášena za mrtvou. Zmizení Weldenové přispělo alespoň k tomu, že se ve Vermontu zřídila roku 1947 státní policie.

Zdroj: grunge.com, en.wikipedia.org, en.wikipedia.org
Autor: Silvie Grulichová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články