Netušila, že sériový vrah, po kterém policie pátrá, žije ve stejném domě. Kerri Rawson po letech promluvila o svém otci

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kerri Rawson
Zdroj: Profimedia

Svého otce Kerri bezmezně milovala. Že žila pod jednou střechou s krutým vrahem, o kterém četla v novinách a po kterém policie intenzivně pátrala již několik let, neměla ani ponětí. Až do chvíle, kdy u nich doma zazvonila FBI.

Tehdy se dozvěděla, že sériový vrah, který měl na svědomí deset obětí, je její otec. Otec, který pro ni dělal vše a kterému na ní vždy záleželo. Ten, který ji tolik let vychovával. Ten, o kterém psali na titulních stranách novin a přezdívali ho děsivým pseudonymem BTK. Bind, Torture, Kill – spoutat, mučit, zabít.

Obraz jejího otce jako typického muže od rodiny se neshodoval s obrazem muže, který vraždí nevinné lidi

Kerri Rawson měla krásné dětství. Byla vychována milujícími rodiči a otec se jí rád věnoval. Pravidelně spolu chodili rybařit, na výlety, společně zdobili vánoční stromeček. Jejich rodinné soužití bylo téměř idylické.

Její otec působil jako typický americký táta – bylo mu téměř šedesát let, plešatěl. Byl předsedou církevní rady a vedoucím skautů. A také válečným veteránem. K leteckým jednotkám se připojil v roce 1966, ještě před narozením dcery.

Doufal, že se svých zvrácených fantazií zbaví při službě v armádě

Policii později přiznal, že důvodem byly jeho zvrácené choutky a představy. Často snil o tom, jak svazuje, mučí a znásilňuje ženy. Služba u letectva tyto fantazie nezkrotila, a tak po návratu z armády a po svatbě se svou ženou začal své choutky uskutečňovat.

Vraždil téměř třicet let

S vraždami začal v 70. letech a za celou dobu svého působení mučil a zabil deset obětí. Policistům a médiím často posílal dopisy, kresby a básně, ve kterých vše popisoval, dychtivý získat uznání za své činy. Jeho nechvalně známá přezdívka pochází právě z jeho záliby ve svazování a mučení obětí před samotnou vraždou.

Jedním zazvoněním zvonku se jí zhroutil svět

Děsivou pravdu o svém otci Kerri zjistila až ve svých šestadvaceti letech. Psal se rok 2005, kdy na její dveře zazvonil agent FBI a vše jí sdělil. Kerri byla v naprostém šoku. Nejprve odmítala uvěřit a skončila s panickou atakou. Mnohé z obětí byly mladé ženy v jejím věku.

Pro Kerri bylo velmi těžké se srovnat s hrozným odhalením pravdy o svém otci. Jedna věc je být za vraha vdaná, úplně jiné je však být jeho potomkem. S matkou se přestěhovaly a dnes již žijí nový život. Dodnes však má těžké psychické trauma a musí se léčit na psychiatrii.

Jako součást terapie se rozhodla celý příběh popsat ve své knize Dcera sériového vraha s podtitulem Můj příběh víry, lásky a překonání, která vyšla minulý rok.

Denis Rawson, alias BTK, si odpykává doživotní trest za několikanásobné vraždy bez možnosti podmínečného propuštění v nápravném zařízení El Dorado v Kansasu.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články