Muž věznil dívku 18 let. Zplodil s ní dvě děti

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Garrida Philip
Zdroj: Profimedia

Jaycee Dugarda byla 11letá dívka, která se vydala 10. června 1991 jako obvykle do školy. Nikdo netušil, že se jí za chvilku změní celý život. Byla unesena manželským párem. Během svého osmnáctiletého věznění zažila neuvěřitelné hrůzy, od psychického a fyzického týrání po pravidelné znásilňování.

Dívka bydlela se svou rodinou v Kalifornii. Biologický otec o ní nevěděl. Její matka se později znovu vdala a měla další dítě, Jayceenu nevlastní sestru Shayenu.

Únos za bílého dne

Jako každý všední den vyrazila dívčina matka do práce v tiskárně a malá školačka na zastávku školního autobusu. V tu chvíli u ní zastavilo šedé auto. Řidič na ni použil paralyzér a jeho spolujezdkyně zatáhla dívku dovnitř vozu.

To vše sledoval z okna Jayceen nevlastní otec, rychle vyrazil z domu a auto se snažil pronásledovat na kole, to se mu však ztratilo. Ačkoliv měla policie dost svědků, kteří ho zahlédli, auto s dívkou jako by se propadlo do země.

Nebezpečný recidivista

Řidič automobilu se jmenoval Phillip Garrido a měl bohatou kriminální minulost. V roce 1972 byl obviněn ze zdrogování a znásilnění 14leté dívky. Případ se ale nedostal k soudu, protože poškozená odmítla svědčit. Odsouzen byl ale v roce 1976 za únos a znásilnění ženy. Trest mu byl vyměřen na 50 let.

Ve vězení se seznámil se svou budoucí manželkou Nancy Bocanegrou, která tam chodila za jiným vězněm. Po 11 letech byl podmínečně propuštěn, a to i přes alarmující posudky soudních lékařů, kteří muže popisovali jako muže s několika sexuálními deviacemi, který trpí depresemi a poruchou osobnosti.

Garrido po propuštění pracoval jako tiskař, zároveň se věnoval náboženství. Založil organizaci „Církev boží touhy“, kterou propagoval především přes svůj internetový blog.

Ze znásilňování vzešly dvě děti

Muž i se svou manželkou odvezli dívku do svého obydlí. Na zahradě měl kromě svého domu i několik různých přístřešků. Jeden z nich byl dokonce zvukotěsný a sloužil k nahrávání náboženských písní. Tam právě zavřel i nebohou dívku.

Jaycee tak začalo opravdové peklo. Hned po týdnu ji muž poprvé znásilnil a pokračoval v tom celých 18 let. Poprvé porodila, když jí bylo pouhých 14 let, podruhé když jí bylo 17.

Dívku navštěvovala i Nancy. Jak pak unesená žena vypověděla, byla i ona velmi manipulativní a zlá. Někdy se k ní chovala velmi mile a mateřsky a jindy k ní zase byla hrubá a agresivní.

Zvláštní setkání na univerzitě

Postupem času poskytoval únosce Jaycee a jejich dvěma dcerám více volnosti. Dívky se například mohly volně pohybovat po zahradě. 24. srpna 2009 vzal Garrido všechny tři do města, do kampusu Kalifornské univerzity, kde chtěl uskutečnit svou přednášku o náboženství.

Zaměstnankyni přišli ale velmi podezřelí, požádala je tedy, aby přišli druhý den. Mezitím předala policii Garridovy nacionále. Policii přišlo zvláštní, jak je možné, že má státem sledovaný pedofil u sebe dvě nezletilé dívky. Druhý den je tedy všechny zadržela.

Trest odnětí svobody na čtyři staletí

Garrido celou dobu tvrdil, že Jaycee je jeho vzdálená příbuzná Allissa. To potvrzovala celou dobu i dívka. Až při delším naléhání policii konečně prozradila, kdo doopravdy je.

Únosce i jeho partnerka byli obviněni z 29 trestných činů. Muž dostal souhrnný trest 431 až doživotí, žena 36 let až doživotí. Oba můžou požádat o podmínečné propuštění nejdříve v roce 2034.

Zdroj: Biography.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články