Manželský pár zneužil desítky dětí a dospělých. Muž svalil vinu na ďábla

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
David Pauline Williams
Zdroj: Profimedia

Uvězněni byli v listopadu roku 2015. Jejich trestné činy ale sahají až do 80. let minulého století. David a Pauline Williamsovi se poprvé před soud dostali roku 2013, kdy proti nim bylo vzneseno jedno z obvinění.

Proč trvalo tak dlouho, než se někdo ozval? Odpověď na tuto otázku je komplikovaná a řešilo ji s napadenými mnoho psychologů.

Jediné jasné je, že manželé svým obětem ublížili. Dokázali v nich vyvolat strach z toho, co by se stalo, kdyby se o jejich činech doslechla policie.

Společně i individuálně

David a Pauline Williamsovi se dlouhé roky dopouštěli násilí a sexuálního zneužívání především dětí, v několika případech se ale jednalo i o dospělé. Některé své oběti si vyhlídli společně, jiné zneužili každý sám.

Dvojice však vzájemně věděla o všech zločinech, které ten druhý provedl. David Williams byl policií odsouzen nakonec za dvacet jedna individuálních případů, jeho žena za šest. Na zbytku se podíleli společně a celkem se počet obvinění vyšplhal na číslo čtyřicet osm.

Svěřila se svému psychologovi

V roce 2013 se jedna z obětí konečně svěřila svému psychologovi, že byla ve svých patnácti letech zneužita právě Davidem Williamsem. Po dlouhých letech chození k lékaři tak konečně odborník přišel na to, co stojí za jejími problémy a jak jí pomoci.

Policie začala Davida vyšetřovat. Jakmile se o tom začalo psát v médiích, našli se i další odvážlivci, kteří se dříve nedokázali svěřit. Ukázalo se, že většina z nich si s sebou trauma nosila dlouhé roky.

Jednalo se o pacienty psychiatrů a psychologů, kteří se léčili s nejrůznějšími psychickými poruchami. Právě díky jejich výpovědím se ale nakonec podařilo dopadnout tyto dva násilníky.

Prý byl posedlý ďáblem

Oba manželé před soudem všechny své činy popřeli. A to i přesto, že důkazy hovořily jasně proti nim. Nespolupracování se soudy a s policií jim nakonec ale pouze vyneslo vyšší trest.

Některé oběti přiznaly, že jim David vyprávěl, jak je posedlý ďáblem. Tvrdil prý při jejich znásilňování, že za to sám nemůže, že mu to přikazuje jakási vyšší moc.

Několik psychologů se k problému později vyjádřilo do médií, kde byla dvojice popsána jako zloději dětství. Lidem sebrali násilníci to nejcennější a roky je nutili žít ve strachu z přiznání.

Během více než patnácti let se podařilo Davidu a Pauline Williamsovým zničit mladé životy několika lidí. Podle soudů se jedná o jeden z nejhorších případů v amerických dějinách policejního vyšetřování.

V současné době jsou oba násilníci za mřížemi. Odsouzeni byli k doživotí, ovšem s možností podmínečného propuštění.

Zdroj: The Guardian, BBC
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články