Mladá dívka zmizela ve Vatikánu, po téměř 40 letech přišel její rodině záhadný dopis

od Markéta Krejčí
3 minuty čtení
Orlandi Emanuela
Zdroj: Profimedia

Řádil ve Vatikánu sexuální únosce, mafie, či někdo úplně jiný? Mladá nadějná studentka tam v roce 1983 odešla na lekci flétny a poté beze stopy zmizela. Rodina už osmatřicet let marně doufá, že se objeví nějaká stopa. Naposledy se tak stalo v roce 2019.

Emanuela Orlandi byla patnáctiletá dívka žijící v městském státě v centru Říma. Některé zdroje uvádějí, že její otec pracoval ve vatikánské bance, jiné tvrdily, že pracoval přímo u papeže. Dívka navštěvovala střední školu v Římě a zrovna jí začaly prázdniny.

Nevrátila se z umělecké školy

Emanuela chodila do kostelního sboru. Přes prázdniny pokračovala v lekcích flétny, které brala v místní hudební škole. Tam se autobusem vydala i osudného 22. června 1983.

Po konci hodiny ještě zavolala sestře. V telefonickém hovoru se jí svěřila, že jí nějaký muž nabídl práci. Mělo se jednat o zástupkyni kosmetické firmy Avon. Její sestra se snažila zbrzdit její nadšení a navrhla, ať to v klidu probere doma s rodiči.

Když se dívka nevrátila autobusem domů, rodiče kontaktovali policii. Ta navrhla ještě chvíli počkat, kdyby se náhodou zapomněla někde s přáteli. Když se ale do druhého dne neobjevila, bylo po ní vyhlášeno pátrání.

První svědci hovoří o mladé Avon Lady

Rodina i policie dostávaly spoustu tipů. Většina z nich nikam nevedla. Ty nejzajímavější přišly téměř ihned po jejím zmizení. Jeden mladík kontaktoval policii 25. června a uvedl, že dívku zahlédl v Římě.

Dokonce dokázal popsat její oblečení i flétnu, kterou měla u sebe. Vypověděl taky, že mu dívka řekla, že utekla z domova a že bude spolupracovat s firmou Avon. Což korespondovalo s tím, co říkala naposledy sestře.

Další tip z 28. června také hovořil o dívce, která mluvila o tom, že utekla z domova, aby mohla pracovat pro Avon. Zahlédnout ji měli nedaleko její hudební školy. Ani jedna z informací však žádnou stopu k nalezení dívky nepřinesla.

profimedia

Zdroj: Profimedia

Teroristé z Turecka

Postupem času se začaly objevovaly teorie méně a méně pravděpodobné. Jednou z nich byla například ta, že Emanuelu unesla teroristická organizace z Turecka — Šedí vlci. Ti měli mít v úmyslu vyměnit ji za jednoho ze svých členů jménem Mehmet Ali Ağca.

Ten byl uvržen do italského vězení poté, co se roku 1981 pokusil zavraždit papeže Jana Pavla II. Na náměstí sv. Petra na něj několikrát vystřelil a čtyřikrát jej zasáhl. Papež naštěstí přežil.

Po uveřejnění této spekulace se opravdu začal objevovat anonym, který se snažil výměnu zprostředkovat. Nikdy však neposkytl dostatečné důkazy, že by dívka byla opravdu s ním, a z předání tak sešlo.

Samozřejmě nemohly chybět teorie o vatikánské síti násilníků, kteří unášejí mladé ženy a dělají z nich sexuální otrokyně pro vysoko postavené lidi z církve i z politiky. Ani to však nebylo prokázáno.

Prázdná hrobka

Naposledy zahořela naděje v rodině Orlandi v roce 2019. Přišel jim totiž záhadný dopis s fotkou hrobky, kde měly být uloženy dívčiny ostatky. Policie začala věc vyšetřovat a zjistila, že zmíněná hrobka byla navštěvována, neboť se na ní nacházely různé květiny. Testy také prokázaly, že byla v nedávné době otevřena.

Když se však policie do hrobky podívala, nenalezla vůbec nic. Ani ostatky Emanuely, ani ostatky nikoho jiného. Záhadou tedy je, kdo nosil květiny na prázdný hrob.

Bratr pohřešované i nadále věří, že se jednou objeví informace, která povede k odhalení toho, co se s dívkou vlastně tehdy stalo.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články