Ariel Castro unesl 3 dívky a roky jim ubližoval ve svém domě. Osvobozeny byly až po 11 letech

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Castro Ariel
Zdroj: Profimedia

6. května 2013 byl pro dva sousedy, Angela Cordera a Charlese Ramseyho, úplně obyčejný den. Až do chvíle, kdy za oknem vedlejšího domu zahlédly dívku, kterou nikdy předtím neviděly. Ta na ně mávala a křičela. Když se k ní dostali, nemohli uvěřit svým očím. Jednalo se o 10 let nezvěstnou Amandu Berry. Jak se záhy ukázalo, unesená dívka v domě nebyla sama.

Ariel Castro pocházel z Portorika, ale s matkou se přestěhoval do amerického Clevelandu. Problémy se zákonem začal mít už během svého manželství. Své ženě měl zlomit nos, žebra, rozbít lebku a shodit ji ze schodů. Byl sice zatčen, ale nikdy nebyl obviněn.

Nenápadný únosce

Manželka s ním vydržela ještě 4 roky, pak se ale za asistence policie i s dětmi odstěhovala. Muž mezitím pracoval jako řidič školního autobusu, po několika prohřešcích byl však propuštěn.

Od roku 2002 se v Clevelandu ztratily tři mladé dívky — Michelle Knight, které bylo 21 let, o rok později Amanda Berry, 17 let, a v roce 2004 Gina DeJesus, tehdy 14letá. Všem třem nabídl Castro svezení, ale místo domů je odvezl do svého příbytku.

11 let hrůzy

Tam prožívaly dívky neuvěřitelné peklo. Únosce je svazoval, bil a znásilňoval. Někdy je nechal i několik dní bez jídla. Jedna z dívek měla být dokonce pětkrát těhotná. Castro ji vždy záměrně vyhladověl a mlátil ji činkami do břicha, aby potratila. Což se opravdu stalo.

Těhotná byla i Amanda Berry, která dítě donosila a narodila se jí zdravá holčička. I ta zůstávala s dívkami zavřená, a to až do jejích šesti let. Vysvobození totiž přišlo až po neuvěřitelných 11 letech od prvního únosu.

Svoboda na dosah

Osudného dne zapomněl Castro zamknout vnitřní dveře domu, ty vchodové ale zůstaly zamčené. Dívky se ani nepokoušely dostat ven. Jak posléze uvedly policii, únosce je často testoval.

Záměrně nechal otevřené dveře a předstíral, že odchází. Ale vzápětí se vrátil. Když některá z dívek nebyla na svém místě, čekal ji velmi krutý trest.

Amanda se tedy místo útěku snažila přivolat sousedy. To se jí nakonec podařilo. Muži rozbili dveře a ji i její dceru vytáhli. V sousedství nikdo pořádně nemluvil anglicky, takže ani příliš nechápali, co se vlastně děje.

Únosce byl rychle dopaden

Dívka se nakonec dostala k telefonu, odkud zavolala policii. Ta vtrhla do domu a objevila něco neuvěřitelného. V domě byly další dvě pohřešované dívky.

Ariela Castra dopadla policie téměř okamžitě. Sousedi tomu nemohli věřit. Podle nich se jednalo o milého a hodného chlapíka. Jeden ze zachránců dívek ho dokonce navštěvoval a pravidelně spolu grilovali.

Smrt vyměnil za přiznání, nikoliv na dlouho

Soud s mužem začal téměř okamžitě. Nakonec byl 7. června 2013 obžalován z 329 přečinů, které zahrnovaly dvě obvinění z vraždy, za způsobení potratů, únosy, znásilnění, sexuální delikty a ohrožení dětí. Prokurátor tedy požadoval trest smrti.

Odsouzený ale nakonec přistoupil na dohodu. Přiznal se k většině deliktů a za to dostal doživotní trest bez možnosti podmínečného propuštění. A také veškerý jeho majetek propadl státu, včetně domu, který byl nakonec zbourán.

Ve vězení ale Castro příliš dlouho nepobyl. 3. září 2013 byl nalezen ve své cele mrtvý. Dozorci ho našli uškrceného na prostěradle.

Později se začaly v médiích objevovat informace, že se možná nejednalo o sebevraždu, ale že zemřel při autoerotickém škrcení. To však nebylo nikdy oficiálně potvrzeno.

Zdroj: Biography.com, Wikipedia
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články