Manželé Westovi: Sadističtí vrazi oběti mučili a pohřbívali jejich rozsekaná těla. Spravedlnosti unikali dlouhá léta

od Nikola Jaroschová
4 minuty čtení
Fred Rosemary West
Zdroj: Profimedia

Navenek působili jako běžný manželský pár. Mimo zraky svých sousedů a známých to však byli vrazi toho nejhoršího kalibru. Tento britský pár má na svědomí minimálně dvanáct zavražděných žen a dívek. Jejich dům číslo 25 na Cromwell Street v britském Gloucesteru se stal opravdovým domem hrůzy.

Manželé Westovi si vybírali pouze oběti ženského pohlaví. Motiv jejich činů byl převážně sexuální, své oběti znásilňovali a mučili. U některých obětí pak šlo o zamaskování předchozích zločinů či o to, aby se zbavili nepohodlné osoby.

Je neuvěřitelné, že jim jejich konání procházelo neskutečně dlouhou dobu. A to i poté, co policii upozornila chůva jejich dětí, Caroline Owens. Ta se měla stát jednou z jejich obětí, ale podařilo se jí utéct.

Manželé se neštítili znásilňovat i své děti. Nakonec spravedlnosti neunikli a byli odsouzeni k doživotnímu vězení. Fred West však ve vazbě spáchal sebevraždu. Co všechno hrozivému příběhu předcházelo?

Fred West

Narodil se v roce 1941 do chudé farmářské rodiny. Měl dalších pět sourozenců a jejich dětství nebylo snadné. Děti musely odmala tvrdě pracovat na rodinné farmě. Fred odešel ze školy již ve svých čtrnácti letech a uměl sotva číst a psát.

Stejně jako jeho sourozenci byl prý již od dětství rodiči znásilňován. V rodině se incest považoval za úplně normální věc. Není tak divu, že s ním otěhotněla jeho sestra.

Fred považoval násilné vynucování sexu a znásilňování místních dívek za úplně normální. Poté, co se mu stala nehoda na motorce, po které byl dokonce týden v kómatu, přidaly se k jeho chování ještě nekontrolovatelné záchvaty vzteku.

Ve svých jednadvaceti letech se oženil s šestnáctiletou těhotnou prostitutkou Renou Costellovou. Její dceru přijal za svou a o dva roky později pár přivítal druhou dceru Annu Marii. Vztah Freda a Reny však byl nesmírně komplikovaný, především kvůli jeho násilnému chování a sadistickým sexuálním požadavkům. Manželka od něj brzy utekla a nechala mu obě dcery.

Chůva nalezena po 27 letech v kukuřičném poli

Těm najal West chůvu, Anne McFallovou. Do ní se brzy zamiloval, a dokonce spolu čekali dítě. Poté však chůva zmizela. Její rozřezané ostatky s vyříznutým osmiměsíčním plodem byly nalezeny až v roce 1994, nedaleko Fredova rodného města. Pro Westa už se prostě stala přítěží.

Seznámení s Rosemary West

Brzy poté, v roce 1969, se Fred West seznámil se svojí životní partnerkou Rosemary. Společně vytvořili takřka dokonalý pár. Její životní příběh byl velmi podobný tomu Fredovu. Pocházela také z násilnické rodiny, i ji od dětství znásilňoval vlastní otec. Po určité době to pak Rosemary přišlo jako úplně normální rodinné chování. Stejně jako Fred neoplývala vysokou inteligencí a byla poznamenaná traumatickým dětstvím.

Zabila jeho dceru a stoupla u něj na ceně

Zvrácenému páru se v roce 1970 narodila první dcera, Heather. Společně pak měli ještě dvě děti. Do toho pár vychovával dcery z předchozího Fredova vztahu s Renou. Starší z nevlastních dcer se však stala Rosemaryinou první obětí – vadilo jí, že bylo poznat, že Charmainin otec byl Pákistánec.

Po vraždě nevlastní dcery stoupla Rosemary u Freda na ceně. Když se skutečná matka Rena sháněla po své dceři, Fred ji zavraždil a „uklidil“ na stejné místo jako Anne McFallovou.

Dalším manželským zvrácenostem tak již nestálo nic v cestě. Aby Westovi společně začali „nový život“, pořídili si již zmiňovaný dům na Cromwell Street v Gloucesteru.

Caroline Owens, oběť, která utekla

V roce 1972 zastavili stopující sedmnáctileté dívce, kterou si poté najali jako chůvu pro děti. Caroline Owensová byla manželi Westovými zpočátku velmi nadšená a ihned se k nim nastěhovala. Brzy však zjistila, že Fred West znásilnil svoji nejstarší dceru Annu Marii. K tomu začal Caroline nabízet, aby se přidala k jejich sexuálním zvrácenostem. Šokovaná chůva z domu utekla.

O několik měsíců později na manžele Westovi při stopování opět narazila. Přemluvili ji, že ji odvezou domů a začali se jí omlouvat. Po chvíli ji však začali sexuálně obtěžovat, a když je odmítla, unesli ji do svého domu. Zde ji mučili a znásilnili.

Caroline se naštěstí podařilo utéct a vše nahlásila na policii. Před soudem však nakonec ze strachu odmítla vypovídat a celý případ nakonec skončil úplně neuvěřitelně. Manželé Westovi odešli s malou pokutou a ponaučením, že už nikdy nesmějí nechat svou oběť utéct.

Dívky, které nikomu nechyběly

Od roku 1973 manželé předělali sklep svého domu na mučírnu, ve které věznili unesené dívky. Vybírali si takové, které nebude nikdo hledat. Prostitutky, bezdomovkyně, osamělé ženy. Dohromady zneužívali, týrali a zabili devět dívek. Ty pak pohřbili přímo pod podlahu a zabetonovali. Sklep pak sloužil jako pokoj pro jejich děti.

Své děti znásilňovali

Zvrácenostem se bohužel nevyhnuly ani jejich děti. Kvůli výchově z dětství byl pro Freda a Rosemary incest naprosto přirozený. Když pak nejstarší dcera Heather vyrostla a chtěla se odstěhovat, rozhodli se ji ve strachu, aby je neprozradila, zavraždit. Pohřbili ji na zahradě a nad jejím hrobem postavili terasu.

Chovejte se slušně, jinak skončíte pod terasou jako vaše sestra Heather

To slýchali zbylé děti často. Až jednoho dne vše proniklo až na policii. Proti svým rodičům vypovídala i třináctiletá dcera, kterou otec začal znásilňovat po vraždě starší sestry.

V roce 1994 policie při domovní prohlídce postupně odhalila kosterní pozůstatky všech obětí a došlo i na ty zabité mimo dům. Westovi společně zabili devět dívek, Fred sám dvě a Rosemary sama zabila svou nevlastní dceru. Výsledný počet obětí však zdaleka nemusí být konečný.

Skutečný počet se však možná již nikdo nedozví. Odsouzený Fred West spáchal ve vazbě sebevraždu, jeho žena Rosemary si odpykává doživotí ve věznici Prison New Hall ve West Yorkshire. Dům hrůzy na Cromwell Street byl zbořen.

Zdroj: en.wikipedia.org, murderpedia.org
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články