Vrahové z močálu: Propadli sadismu, zbraním a propagovali nacismus. Pak se proměnili v zabijáky nevinných dětí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mocalovi vrazi
Zdroj: Profimedia

Říkalo se jim vrahové z močálu. Ian Brady a Myra Hindley v 60. letech minulého století společně zavraždili minimálně pět dětí. Jejich těla pak pohřbívali v močálech v Saddleworth.

Ian Brady byl chlapec z chudé rodiny, kterého matka kvůli finančním problémům umístila do náhradní péče. I když šlo o nadaného chlapce, už od útlého věku byl velmi problémový a agresivní.

Myra Hindley také pocházela z chudé rodiny. Jako malá musela bydlet u babičky, protože se o ni rodiče nedokázali postarat. Poté, co jí ve třinácti letech zemřel blízký kamarád, se uzavřela do sebe a začala trpět psychickými problémy.

Plánovali společně loupež, z toho nakonec sešlo

V osmnácti letech se Myra seznámila s o čtyři roky starším Ianem. Jelikož měli oba problémy, velmi dobře si rozuměli. Věnovali se společně kontroverzním zájmům, sadismu, zbraním a propagování nacismu.

Později se Brady svěřil své přítelkyni, že už dlouho přemýšlí o něčem šíleném. Napadlo ho, že by společně mohli vykrást banku. Myra souhlasila, dokonce si udělala zbrojní průkaz a naučila se kvůli plánované události řídit auto.

Mezitím se ale Brady rozhodl, že by bylo lepší udělat něco ještě mnohem šílenějšího. Dokonalou vraždu dítěte, jehož tělo nikdy nikdo nenajde. A Myra souhlasila i v tomto případě.

Lákali je na ztracenou rukavici

V prvních dvou případech zastavili na ulici děti, kterým vykládali, že Myra ztratila v močálech rukavici. Za pomoc s jejím nalezením nabídli dětem finanční odměnu. Na místě je ale Brady vždy znásilnil a uškrtil, nakonec tělo společně s Myrou pohřbili v bahně.

V jiném případě si pár najal chlapce na údajnou pomoc se stěhováním beden. Místo toho ale opět odjeli s dodávkou do lesa, kde mladíka usmrtili a pohřbili. Podobně jednali i v dalších dvou případech.

Odhaleni díky známému

Brady se postupem času rozhodl, že už nechce vraždy páchat jen s Myrou, proto se svěřil s tím, co dělají, svému blízkému příteli. Ten byl již několikrát trestán za menší zločiny a Brady předpokládal, že se k nim připojí.

V tom ho ale muž zklamal, protože místo toho zařídil, aby oba dva vrazi skončili za mřížemi. Policie, která pět dětí do té doby pouze pohřešovala, na jeho tip našla tři mrtvá těla v močálech.

Chtěl se zabít, pak odmítl spolupráci s policií

Myra Hindley přiznala, že páchala společně s Ianem Bradym vraždy. Nicméně dodala, že se jich sama neúčastnila, že vždy pouze přihlížela a že mu pomáhala jen proto, aby nezabil její sestru, jak vyhrožoval.

Když se to Brady dozvěděl, navrhl policii, že bude spolupracovat pod podmínkou, že ho nechají spáchat sebevraždu. To bylo samozřejmě zamítnuto, Brady se uzavřel do sebe a odmítl cokoli dalšího vypovědět.

Jak Brady, tak i Hindley byli několikrát odvezeni do močálů, aby pomohli najít zbylá dvě těla. U jednoho se to povedlo, nicméně kvůli změnám zeminy v močálech nebylo tělo pátého dítěte nikdy nalezeno.

Zdroj: thesun.co.uk, nytimes.com, history.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články