Manželé Gallegovi: Za těmito mírumilovnými tvářemi se skrývají zrůdy. To, co dělali svým obětem, nemá obdoby

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gerald a Charlene Gallego
Zdroj: Profimedia

Gerald Armond Gallego neměl předpoklady k tomu se stát dobrým člověkem. Vychovávala ho totiž matka prostitutka a otec bývalý odsouzenec za vraždu. Už ve třinácti letech znásilnil dívku, tehdy ale lidé věřili v jeho napravení.

Odseděl si několik trestů za vloupání či napadení. Pak se začal živit jako řidič kamionu a nějaký čas to vypadalo, že se polepšil. Pak ale poznal Charlene.

Ta byla jako malá vychovávána v podprůměrné rodině a v poměrně brzkém věku našla zálibu v drogách. Díky kriminální minulosti si s Geraldem rychle začali rozumět a brzy se stali manželi.

Společně unášeli mladé dívky

Netrvalo to dlouho a z páru se stal strašák místních mladých dívek. Gerald s Charlene unesli, sexuálně zneužili a zavraždili celkem deset dívek. Všechno to začalo 11. září 1978, kdy z obchodního domu v Sacramentu unesli sedmnáctiletou Rhondu a šestnáctiletou Kippi.

Čtrnáctiletou Brendu a o rok mladší Sandru ubil Gerald lopatou. Jejich ostatky byly nalezeny až po dlouhých dvaceti letech pátrání. A to je jenom část strašlivého příběhu.

Podobné hrůzy se staly dalším obětem. U některých rodina přestala doufat v navrácení pár dní po nahlášení zmizení, u jiných dlouhé roky všichni doufali ve šťastný konec.

Když pár unesl své poslední dvě oběti, přítel jedné z dívek si zapamatoval poznávací značku automobilu. Na základě té byla potom dvojice dopadena.

Bohužel ale příliš pozdě. Trvalo několik dní, než kriminalisté dokázali auto vystopovat, a tou dobou už byly obě unesené dívky mrtvé.

Svědčila proti němu

Charlene se díky právníkům podařilo dostat pouze zkrácený trest. Při soudních procesech totiž svědčila proti svému manželovi, kterého označila jako jediného viníka.

Řekla doslova, že byla také obětí. I když mu pomáhala, on s ní podle všeho manipuloval a do únosů ji nutil. I když Gerald nesouhlasil, nakonec byl odsouzen k trestu smrti.

V červenci roku 1997 byla Charlene Gallegová propuštěna z věznice. Už ve vězení studovala psychologii a obchod a po propuštění se skutečně pokusila začlenit do normálního života.

Jako pro bývalou trestankyni to pro ni ale bylo velmi složité, nikdy nenašla pořádnou práci a všichni přátelé se k ní otočili zády. Vedla proto smutný a osamělý život.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články