Mafiánská královna Pupetta Maresca: Touha po pomstě udělala z okouzlující miss chladnokrevnou vražedkyni

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Pupeta Mareca
Zdroj: Unknown authorUnknown author, Public domain, via Wikimedia Commons

Ve většině filmů o mafii figuruje v hlavní roli muž. Ve skutečném životě se však ve zločineckých kruzích pohybují také ženy. Jedna z nich si dokonce zabitím vraha svého manžela vysloužila post šéfky zločinecké organizace Camorra. Příběh krásné Pupetty Marescy se odehrál v padesátých letech v Itálii.

Již ve vězení, kam se dostala za krvavou pomstu smrti svého manžela, se proměnila v jakousi mafiánskou kmotru. Po propuštění se z ní pak stala plnohodnotná královna neapolských mafiánů.

Assunta Maresca se narodila v roce 1935 do obávané rodiny italských mafiánů v Castellammare di Stabia, městě ležícím jižně od Neapole v Kampánii. Castellammare di Stabia je dlouhodobě semeništěm neapolské mafiánské organizace Camorra, která dodnes v Neapoli, a potažmo v celé Kampánii působí.

Marescovi milovali nože

Assunta, které pro její vzhled nikdo neřekl jinak než „Pupetta“ neboli panenka, byla jediným děvčetem v klanu rodiny Maresců. Ti prakticky ovládali celé město a byli známí zločinci. Pro svou schopnost rychle tasit nože byli přezdívaní jako „Lampitelli“, tedy doslova bleskové nože.

A jablko nepadlo daleko od stromu. Ani drobná, krásná a velmi rozmazlená Pupetta nebyla v rodině výjimkou. Byla dokonce obviněna, že vytáhla nůž na svého spolužáka.

Osudový muž

V devatenácti letech vyhrála místní soutěž krásy, a získala tak pozornost mnoha mužů. Vybrala si Pasquala Simonettiho, přezdívaného „Big Pasquale z Noly“, města nedaleko Neapole. Muže, který navždy zpečetil její osud.

Simonetti obchodoval s pašovaným zbožím a prakticky určoval ceny ovoce a zeleniny na neapolském trhu. Nebyl sice tak mocný jako otec Assunty, ale dvojice v sobě našla zalíbení. Svatba byla velká a bouřlivá, ale štěstí mladého páru netrvalo dlouho.

Brzy po svatbě Maresca otěhotněla. Ale jak je to v mafiánském byznysu zvykem, Simonetti měl spoustu nepřátel. Nedlouho po svatbě ho zabil nájemný vrah, kterého si najal jeho bývalý obchodní partner Antonio Esposito.

Vzala spravedlnost do vlastních rukou

Čerstvá mafiánská vdova, toho času v šestém měsíci těhotenství, byla vraždou svého manžela zdrcena. A zatoužila po pomstě. Svůj smutek se rozhodla řešit násilím.

Podle pozdějších soudních výpovědí prý Esposito začal vyhrožovat i jí. Proto jí nezbylo nic jiného než vzít ochranu sebe a nenarozeného dítěte do vlastních rukou. Policii nevěřila, a tak přizvala svého mladšího bratra, aby jí pomohl zbavit se muže, který zničil její život a nyní ji ohrožoval.

Když se Esposito objevil u Pasqualova hrobu, sledovala ho Pupetta spolu se svým bratrem. Poté do něj s oběma rukama na zbrani vypálila devětadvacet ran z pistole.

Stala se z ní celebrita

Během soudního procesu, který začal v dubnu roku 1959 v Neapoli, se Pupetta Maresca okamžitě stala mediální senzací. Mladá kráska uchvátila širokou veřejnost, získala si její velikou podporu a přezdívku „diva zločinu“.

U soudu prohlásila, že ničeho nelituje a Esposita by klidně zabila znovu. Vysloužila si potlesk. Dodala, že zabila z lásky a také proto, že ji chtěli zabít.

Syna, kterému dala jméno Pasqualino (malý Pasqual) po zesnulém manželovi, porodila ve vězení. Soud neuznal důvod vraždy jako sebeobranu, a tak byla odsouzena na 14 let.

Propuštěna byla již po deseti letech

Od ostatních vězňů i dozorců se jí ve vězení dostalo královského zacházení jako „čestné ženě“. Dokonce se zde i mohla podobně jako mafiánský kmotr zastávat jiných vězňů. Pár let vychovávala svého syna ve vězení, poté si ho k sobě vzala její matka.

Maresca nikdy nepřestala pracovat pro Camorru, a tisk ji dokonce nazýval „Madam Camorra“ či „Camorrská vdova“. Její kariéra pokračovala v nelegálním byznysu. Nedlouho po propuštění z vězení se dala dohromady s dalším zločincem z Camorry jménem Umbertem Ammaturou, obchodníkem se zbraněmi a drogami. Společně měli dvojčata.

Přišla o syna

Ani druhý vztah však neměl být šťastný až do smrti. V roce 1974 byl Pupettin syn Pasqualino zavražděn. A Maresca podezřívala právě svého partnera. Neměla však žádný důkaz. Ačkoli prohlásila, že kdyby se k vraždě přiznal, neváhala by a zabíjela by znovu, nakonec s Ammaturou vydržela až do roku 1982.

Další zatčení

Toho roku vypukly boje mezi mafiánskými klany a vraždy byly na denním pořádku. Policisté Marescu a jejího milence z jedné z vražd obvinili. Měli zabít vědce Alda Semerariho, jehož tělo bylo nalezeno s oddělenou hlavou. Maresca se k činu nikdy nepřiznala, ale byla uvězněna na čtyři roky. Nakonec ji propustili kvůli nedostatku důkazů. Ammatura se později k vraždě přiznal.

Po propuštění z vězení žila Pupetta Maresca sama v italském Sorrentu. Mafiánská královna zemřela 29. prosince 2021 ve svém sídle v Castellammare di Stabia, necelý měsíc před svými 87. narozeninami.

Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články