Lisa McVey: Unesená dívka zažila hodiny strachu a mučení. Toto je příběh ženy, která přechytračila sériového vraha

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lisa McVey
Zdroj: Profimedia

Po třech letech sexuálního zneužívání přítelem její babičky plánovala floridská dospívající dívka dobrovolně odejít ze světa. Pak ji ale unesl sériový vrah. Tento děsivý zvrat v ní opět vyvolal touhu žít.

Únosce přichází

Lisa McVey jela 3. listopadu 1984 na kole domů. Vyčerpaná 17letá dívka projela kolem kostela asi ve 2 hodiny ráno, když ji někdo chytil zezadu.

Lisa začala hlasitě křičet, dokud jí útočník nepřitiskl pistoli k hlavě. Místo bezmocného odevzdání se osudu, se v dívce probudila touha žít. Útočníkovi odpověděla, že udělá, co bude chtít, jen ať ji nezabíjí.

Cesta do bytu hrůzy

Muž Lisu svázal, zakryl jí oči a hodil do svého auta. Dívka se snažila zjistit, co nejvíce detailů, které by napověděly, kde se nachází. Skrze malou škvírku v šátku, který měla na očích, nejprve odhadla velikost auta.

Poté, co se únosce rozjel, sledovala Lisa čas na hodinkách, zaregistrovala, že jedou na sever a při cestě do mužova bytu v Tampě počítala každý krok.

Náročné přesvědčování

V bytě si vymýšlela příběhy, které únosci vyprávěla. Jednak ho chtěla zaměstnat a zdržet, jednak doufala, že v něm probudí špetku soucitu. Například tvrdila, že je její otec nemocný a ona jediná se o něj stará.

Nakonec, po více než dni mučení, Long odtáhl Lisu zpět do auta, aby ji odvezl zpátky domů. „Řekni svému otci, že on je důvodem, proč jsem tě nezabil,” dodal, když Lisu osvobodil.

Překážky ve vyšetřování

Lisa McVey běžela přes brzké ranní hodiny až do domu své babičky. Ani její babička, ani babiččin přítel Lisině příběhu nevěřili. Babička dokonce řekla policii, že si její vnučka únos vymyslela. Ale naštěstí pro Lisu policie od vyšetřování neustoupila.

Jen několik dní po návratu uslyšela Lisa zprávu o oběti vraždy, která se odehrála v oblasti jejího bydliště. Lisa, přesvědčená, že vrahem je její únosce, zavolala na policii, že jim poví všechno, co ví.

Když dovyprávěla vše, co si pamatovala, zeptal se jí policista, zda by nepodstoupila hypnózu, která by mohla odhalit další důležité informace. Když jí ale přítel babičky odmítl udělit svolení, prozradila Lisa policii, že ji také zneužíval, což vedlo k jeho zatčení.

Vrah a násilník dopaden

Na sestavě fotografií potenciálních únosců měla poznat toho svého. Vzhledem k tomu, že krátce ucítila jeho tvář a zahlédla ho přes pásku na očích, Longa identifikovala. Navíc dokázala policii pomocí vodítek, které získala na oné cestě autem, dovést až k jeho vozu.

Pouhých 12 dní po únosu Lisy McVeyové policie zatkla Bobbyho Joe Longa. Následující rok byl Long shledán vinným z vraždy a odsouzen k smrti. Nakonec se přiznal ke spáchání celkem 10 vražd.

V roce 2019 stát Florida únosce popravil. Lisa McVey Nolandová byla nejen svědkem popravy, ale seděla v první řadě v košili s nápisem: „Dlouho… po splatnosti.“ Chtěla být první, koho vrah uvidí. Na základě Lisina příběhu byl natočen film Believe Me z roku 2018.

Zdroj: Allthatsinteresting.com, The New European.co.uk
Autor: Dominika Jandorová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články