Gary Heidnik: Ženy nutil jíst lidské maso, aby si zachránily život. Zvrácenými činy inspiroval postavu Buffalo Billa

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Mlceni Jehnatek Buffalo Bill
Zdroj: Profimedia

Životní příběh Garyho Heidnika je tak zvrácený, že si filmové zpracování zasloužil. A film zdaleka neukázal vše, co tento muž za svůj krátký život stihl udělat.

Přestože je označován za sériového vraha, ve skutečnosti bylo jeho vášní ženy ponižovat, mučit a zneužívat. Obvinění, které ho nakonec dostihlo, zahrnovalo i kanibalismus, ale ten se mu nepodařilo prokázat.

Dětství a dospívání s vojenskou disciplínou

Malý Gary žil v úplné rodině do tří let. Po rozvodu žil krátce s matkou, spolu s bratrem však odešel k otci, sotva začal chodit do školy. Přísná výchova spojená s ponižováním doma i ve škole, na něj měla silný vliv. S IQ 130 neměl problémy se studiem a vždy byl dobrým studentem.

Sám si vybral vojenskou školu, ale nedokončil ji. V 18 letech nastoupil do armády, kde bravurně zvládl základní výcvik. Ucházel se o různé pozice specialistů, ale neuspěl. Nakonec absolvoval zdravotní výcvik. Krátce působil také v Německu.

Právě zde začaly jeho psychické problémy (bolesti hlavy, úzkost, halucinace). Jedna z variant během vyšetřování v pozdější době uváděla, že si obtíže vymyslel, aby získal možnost čestně z armády odejít, a navíc s invalidním důchodem. To se mu podařilo.

Ve Filadelfii si potom udělal ošetřovatelský kurz a pořídil si dům. Kromě práce a studia se několikrát pokusil o sebevraždu a pobýval po psychiatrických léčebnách. Ty ho neodolatelně přitahovaly.

Zdatný manipulátor a obchodník

Gary našel něco, co ho uchvátilo. Objevil možnost vybudovat si postavení v komunitě věřících. Založil církev, jmenoval se biskupem a se spoustou vlastních pravidel získával věřící. S počátečním vkladem 1500 dolarů se mu podařilo získat pro církev 500 tisíc dolarů, které nemusel jako církevní majetek danit. Vybrané peníze se mu dařilo se ziskem investovat na burze.

Právě promyšlené a úspěšné obchodování bylo nakonec důvodem, proč se obhajobě nepodařilo prosadit jeho duševní onemocnění.

Heidnik a ženy

Heidnik měl slabost pro ženy afroamerického původu, a ještě více ho přitahovaly ty, které byly mentálně postižené. Taková byla i jeho první žena Alberta, kterou poznal v psychiatrické léčebně. Za její dlouhodobé týrání šel na čas do vězení. Za dva roky se oženil přes svatební agenturu s Betty. Ani ta nenašla v jeho hrách zalíbení a utekla mu. Byla těhotná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený AVEDA Hair Salon Norfolk (@brooklynnbombershells)

Rozzlobený Heidnik konečně našel důvod, proč se ženám mstít. V roce 1986 si pozval prostitutku Josefínu, která skončila ve vykopané jámě pod podlahou ve tmě a v řetězech. V krátké době jí společnost dělaly Lisa, Deborah a Sandra. Intenzita mučení se stupňovala. Nutil ženy k vzájemnému sexu, bil je a krmil psím žrádlem. Sandra jeho řádění nepřežila a byla nahrazena Jacquelin.

Mrtvou ženu měl údajně naporcovat a mletým masem krmit ostatní ženy. Jíst musely, aby přežily. Josefína ale našla způsob, jak si vylepšit postavení a začala Heidnikovi v mučení pomáhat. Jejich hry s elektrickým proudem nepřežila další z žen. Mrtvou Deborah nahradila Agnes.

Promyšlená akce Josefíny

Poslední z žen pomohla do domu nalákat Josefína. Získala si tak důvěru svého věznitele a ten ji bral ven z domu. Chytrá otrokyně si poté vyprosila krátkou návštěvu u příbuzných a vše ohlásila na policejní stanici.

Nikdo z přívrženců církve, kteří chodili do Heidnikova domu na bohoslužby, netušil, že jen pár metrů od nich se ve tmě krčí ženy svázané v řetězech. Osvobodila je až přivolaná policejní hlídka.

Gary Heidnik byl odsouzen za 2 vraždy prvního stupně, 5 únosů, 6 znásilnění a 4 případy ublížení na zdraví. Byl popraven smrtící injekcí 6. července 1999.

Zdroj: allthatsinteresting.com, warbletoncouncil.org
Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články