Kamionový zabiják: Přistihli ho při činu a přišili mu 3 vraždy. Ve skutečnosti jich ale mohl spáchat až 50

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Robert Ben Rhoades
Zdroj: Shutterstock

Jmenuje se Robert Ben Rhoades. Dnes je mu 75 let a sedí ve věznici v USA. K doživotí byl odsouzen v roce 1990, ale dodnes je záhadou, kolik obětí vlastně jeho vraždy čítaly. Představujeme vám příběh muže, kterého znají média pod přezdívkou Kamionový zabiják.

Jako malý kluk byl vychováván pouze matkou, protože jeho otec sloužil v americké armádě. Podle dostupných informací bylo jeho dětství poměrně normální, což psychology vzhledem k jeho pozdějšímu chování překvapuje.

V 16 letech byl poprvé zatčen za manipulaci s cizím vozidlem a o rok později za pouliční rvačku. V obou případech se jednalo o krátký trest a několik měsíců veřejně prospěšných prací. V 70. letech si našel práci jako řidič kamionu a tehdy pravděpodobně začal s vraždami.

Přistižen při činu

1. dubna 1990 náhodný policista na dálnici v Arizoně spatřil u silnice odstavený tahač. Šel zjistit, zda řidič nepotřebuje pomoc, místo toho se mu ale naskytl pohled, který nečekal.

Uvnitř vozidla byla svázaná žena s roubíkem přes ústa, která později vypověděla, že ji do kamionu Rhoades nalákal a pak se ji pokusil znásilnit. Samotný násilník na místě tvrdil, že šlo jen o hru a že se nedopustil ničeho nezákonného.

Poté, co byl zatčen a čelil obvinění z pokusu o znásilnění, začaly vyplouvat na povrch informace, které ho spojily s případy několika mrtvých těl nalezených u silnice. A on sám se k několika z nich přiznal.

Pravděpodobně vraždil mnohem dříve

Po několika hodinách výslechu se Rhoades přiznal k vraždě novomanželů Patricie Walshové a Douglase Zyskowského z roku 1989. Nabral je prý jako stopaře, nicméně Zyskowského o pár kilometrů dál zabil.

Jeho manželku několik týdnů mučil, opakovaně ji znásilňoval, nakonec ji zastřelil a těla se zbavil pohozením u dálnice. Těla manželů byla nalezena několik hodin cesty od sebe, jejich identifikace trvala několik let.

Nakonec se potvrdilo, že jde opravdu o muže a ženu, o kterých mluvil Rhoades. Přestože oficiálně je toto jeho první vražda, podle policistů není úplně jisté, kdy se odehrál jeho skutečně první útok.

Kolikrát vraždil?

Jistou spojitost totiž policie vidí i s dalšími těly, která byla u silnic nalezena v předešlých letech. Dokázat se ale nic nepovedlo. To, co Rhoadesovi přineslo doživotí, byla vražda teprve čtrnáctileté dívky a jejího přítele v roce 1990.

Regina Kay Waltersová a její přítel Ricky Jones stopovali a Rhoades jim zastavil. Zatímco Jonese ihned zavraždil, dívku několik týdnů týral. Mezitím si ji fotil a v jeho domě se později našel dostatek důkazních materiálů.

K vraždě této dívky se Rhodes přiznal na základě fotografií z jeho domu a policii řekl, kde najdou tělo dívky. Po pitvě se zjistilo, že byla uškrcena, a on doplnil, že použil drát.

Rhoades dostal doživotí. Byl prošetřován mnohými psychology a podle všeho mohl zavraždit a znásilnit až kolem 50 žen. Původně mohl docílit podmínečného propuštění, to bylo ale v roce 2005 přehodnoceno a on tak zatím stále tráví čas za mřížemi.

Zdroj: allthatsinteresting.com, wikipedia.org, gq.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články