Jennifer Pan vypadala jako dokonalá dcera. Když rodiče zjistili pravdu, nechala je zabít

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Jennifer Pan
Zdroj: Shutterstock

Jennifer Pan celé roky padělala vysvědčení a různé dokumenty ze střední i vysoké školy, jen aby se zavděčila svým přísným rodičům. Tímto způsobem řešila jejich „tygří rodičovství“. Tedy přísný způsob výchovy, kdy rodiče od svých ratolestí vyžadují perfektní výkony. Tento model výchovy bývá spojován především s asijskými kulturami, pro které není výjimečný. Rodiče ho považují za projev své lásky k potomkovi. Rodičům Jennifer se ale tvrdě vymstil.

Jennifer Pan byla velmi disciplinovaná teenagerka. Její otec a matka, Huei Hann a Bich Ha Pan byli vietnamští uprchlíci, kteří vedli přísnou domácnost. Jennifer vždy udělala vše, co jí rodiče nařídili. Rodiče dokonale řídili její každodenní život a důraz kladli především na to, aby byla dcera ve všem úspěšná.

Musela být ve všem dokonalá

Nesměla navštěvovat školní večírky ani oslavy. Naopak se musela učit hře na klavír, flétnu, věnovat se krasobruslení a bojovému umění. Tvrdá výchova se vyplatila, když Jennifer s vynikajícím prospěchem promovala na prestižní universitě v Torontu. Nebo si to alespoň její rodiče mysleli.

Rodičům lhala celé roky

Všechny její výkony, byly ve skutečnosti dobře propracované lži. Jennifer nikdy nevystudovala vysokou, dokonce ani střední školu. Téměř deset let padělala všechny své výsledky, a dokonce měla sedm let staršího přítele, Daniela Wonga. Samozřejmě tajně. Dokud vše neprasklo. Když rodiče přišli na to, že je dcera celé roky klame, Jennifer se svým přítelem vymyslela ďábelský plán – rozhodla se své „tygří rodiče“ zabít.

Chtěli pro ni lepší život

Jennifer Pan se narodila 17. června 1986 v Markhamu v Ontariu. Její rodiče uprchli z Vietnamu v roce 1979. Aby své dceři poskytli lepší život a příležitosti, které oni sami nikdy neměli, tvrdě dřeli. Oba pracovali u výrobce autodílů Magma International.

Nakonec si mohli dovolit koupit velký dům, drahá auta a nashromáždili velké úspory. Svou dceru již ve čtyřech letech zapsali na hodiny klavíru, na základní škole přidali krasobruslení. Když Jennifer navštěvovala katolickou střední školu Mary Ward v Markhamu zdálo se, že se jí daří takřka ve všem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Crimeopedia Podcast (@crimeopediapod)

Žádný volný čas

Až na to, že ji rodiče každý den ihned po škole vyzvedávali a přísně hlídali i její mimoškolní aktivity. Nesměla chodit na žádné večírky, ani randit. Nic, co by ji mohlo odvést od školních úspěchů a cíle dostat se na prestižní univerzitu.

S novým přítelem se zhoršil její prospěch

Jennifer doufala, že se brzy stane olympijskou vítězkou v krasobruslení, než si přetrhla vazy v koleni a veškeré naděje padly. V osmé třídě se začala sebepoškozovat. V jedenácté třídě si našla staršího přítele a začali spolu randit. Daniel Wong byl však brzy nucen přestoupit na jinou školu poté, co u něj policie našla marihuanu.

V té době studijní výsledky Jennifer Pan začaly rapidně klesat. Až tak, že v posledním ročníku propadla a Ryerson University, na kterou byla přijata, svou nabídku stáhla. To se samozřejmě rodiče nesměli dozvědět a Jennifer začala padělat svá vysvědčení.

Na Ryerson měla začít studovat v roce 2004 a o dva roky později chtěla přestoupit na universitu v Torontu, aby byla blíž svému příteli. Rodičům řekla, že jí univerzita nabídla stipendium. Když měla na podzim roku 2004 Jennifer nastoupit na vysokou školu, předstírala před rodiči, že chodí na přednášky. Místo toho trávila svůj čas po kavárnách nebo s přítelem, který na univerzitě skutečně studoval.

O dva roky později rodičům tvrdila, že opravdu úspěšně přestoupila na torontskou univerzitu přesně podle svého plánu. Když měla v roce 2008 promovat, řekla rodičům, že dostala pouze jeden lístek, který dala svému příteli, protože nechtěla, aby mohl přijít jen jeden z rodičů.

Absolventka Jennifer Pan začala údajně pracovat v dětské nemocnici v Torontu. Tehdy už rodiče začali mít podezření a do práce ji sledovali. Když vše prasklo, zabavili jí telefon, počítač a zakázali jí chodit s Wongem. Teprve po dvou letech, kdy opravdu dostudovala střední školu a hlásila se na univerzitu si znovu získala důvěru rodičů.

Najala zabijáky

Tehdy již čtyřiadvacetiletá Jennifer se opět spojila s bývalým přítelem a začali plánovat společnou budoucnost. Jediné, co jim stálo v cestě, byli její rodiče. Aby byla konečně volná a zdědila jejich majetek, rozhodla se je nechat zabít. Svého přítele požádala o pomoc.

Vše proběhlo na Halloween roku 2010. Daniel Wong domluvil své známé z podsvětí. Ti se vkradli do domu Paniných rodičů. Jennifer přivázali k zábradlí, aby to vypadalo, že s vraždami nemá nic společného. Její rodiče pak odvlekli do sklepa. Matku střelili do hlavy, otce do obličeje a ramene a uprchli. Když se Pan podařilo rozvázat, zavolala policii.

Otec přežil

K výpovědi Jennifer Pan byla policie již od počátku skeptická, spousta věcí neseděla. Poté, co se probral otec, který přežil jako zázrakem, vzpomněl si, že viděl, že dcera s jedním z ozbrojenců mluvila jako se známým. Jennifer se nakonec po dlouhém výslechu ke všemu přiznala.

Daniel Wong, Jennifer Pan i najatí vrazi byli zatčeni. Jennifer si odpykává dva souběžné doživotní tresty bez možnosti podmínečného propuštění.

Zdroj: en.wikipedia.org, allthatsinteresting.com
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články