Jeden z nejbrutálnějších zločinů spáchaných ženou: Příteli zasadila 29 bodných ran. Ani to jí nestačilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Jodi Arias
Zdroj: Profimedia

Travis Alexander byl americký obchodník, který se narodil v roce 1977. Zemřel ve věku třiceti let poté, co ho zavraždila jeho přítelkyně. Ta vypověděla, že šlo o sebeobranu, jenže způsob, jakým k vraždě došlo, o tom ani náhodou nevypovídal.

Jako mladý žil Travis Alexander společně s osmi sourozenci s dědečkem z otcovy strany. Ten byl ale již starý, a když zemřel, starala se o ně babička ze strany matčiny. Jako dítě Travis hodně cestoval a neměl moc příležitostí ke studiu.

V roce 2007 poprvé Travis potkal ženu jménem Jodi Ann Arias. S tou začal pár dní po první schůzce chodit a představoval si, že jim vztah vydrží až navěky. Jenže v tom se šíleně zmýlil. Ona totiž měla problém právě s tím, že je jen nevzdělaný chlapík, co rád pomáhá rodině s domem.

Vztah plný komplikací

Travis a Jodi se spolu střídavě scházeli a rozcházeli. Několikrát se společně pokusili začít bydlet, ale vždy po rozchodu se jejich vztah změnil na vztah na dálku, během kterého se vídali sotva jednou do měsíce.

I tak se ale po několika týdnech opět k sobě oba mladí lidé vrátili a rozhodli se začít znovu. A tak se to opakovalo nejméně pětkrát. Podle přátel zesnulého Travise už od začátku bylo jasné, že mu vztah s Jodi nepřinese nic dobrého.

Brutální objev

4. června roku 2008 bylo nalezeno tělo mrtvého Travise Alexandra v jeho vlastním bytě. Celkem muž utrpěl 29 bodných ran, z nichž minimálně 27 by podle lékaře bylo samostatně smrtelných.

Kromě toho byla přeseknuta jeho krční tepna, měl také podřezané žíly na rukou a měl střelné zranění hlavy, které podle všeho mohl přežít. Co se tehdy v bytě stalo, si málokdo dovedl představit.

Podle vyšetřovatelů bylo v bytě mnoho známek o tom, že se Travis pokoušel útočníkovi bránit. Převrácený nábytek i stopy na jeho těle tomu nasvědčovaly.

Nejen podle těchto stop, ale i podle svědků a blízkých Travise směřovalo vyšetřování jasným směrem. Podezřelou byla právě Jodi Ann Arias, se kterou se v nedávné době Travis opět rozešel.

Usvědčena téměř okamžitě

Při prohledávání Alexandrova bytu objevila policie v pračce fotoaparát, na kterém byly fotky jeho a jeho bývalé přítelkyně, které se pravděpodobně ona sama snažila zničit. Ty naznačovaly, že mohlo jít i o vzájemné vydírání.

Když policie zatkla Jodi Ann, žena se nebránila, nepotvrdila, ale ani nevyvrátila, zda skutečně svého bývalého přítele zavraždila. Později tvrdila, že on napadl ji a ona se jen bránila. Arias byla poslána na test IQ a několik dalších psychologických testů.

Podle odborníků se ale ukázalo, že je naprosto v pořádku a její čin nebyl spojený s žádnou psychickou poruchou. Proto byla nakonec souzena za klasickou vraždu, navíc s použitím nadměrně brutálního násilí.

Ačkoli soudní proces prošel na základě žádostí Arias řadou odvolání, v roce 2016 nakonec došlo ke konečnému rozhodnutí. Od té doby je vražedkyně ve věznici v Arizoně a konečný rozsudek zní: Odnětí svobody na doživotí.

Zdroj: alcatrazeast.com, abcnews.go.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Související články