Ivan Roubal: Jeden z nejhorších vrahů naší historie. Těl obětí se zbavoval neuvěřitelným způsobem

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Roubal Ivan
Zdroj: Radim Beznoska / Právo / Profimedia

Ivan Roubal patří mezi nejhorší zabijáky novodobé historie naší republiky. Bezcitný, egocentrický a sobecký, jehož nejvyšší životní hodnotou jsou peníze — tak jej popsali psychiatričtí znalci. Muži bylo dokázáno pět vražd, ale předpokládá se, že mrtvých bylo více. Jen se nikdy nenašla jejich těla.

Případ Ivana Roubala je značně komplikovaný. Muž, který si koupil vesnickou usedlost, aby tam mohl chovat slepice a prasata, se dostal do hledáčku policie hned několikrát. Lidé kolem něj měli totiž tendence záhadně mizet či cestovat do zahraničí. Zlomový byl pro tohoto muže ale rok 1994.

Na Roubala upozornila smrt podnikatele

V garážích autopůjčovny byli svázáni do kozelce tři lidé. Dva muži se vahou vlastních nohou uškrtili, třetí přežil a vše nahlásil policii. Ta začala okamžitě vyšetřovat.

Jak se ukázalo, ti dva mrtví prodávali na trzích bižuterii pro jistého podnikatele Horkého. Místo něj ale s nimi začal jednat jistý Roubal. Tvrdil, že Horký je v zahraničí a že mají své tržby dávat jemu. Mužům se to nezdálo, a došlo dokonce i k fyzické potyčce. Navíc jeden z nich nahlásil Horkého zmizení policii.

Lidé kolem umírali

To ale nebyl první Roubalův známý, který záhadně zmizel. V roce 1991 si pronajal vesnickou usedlost a seznámil se s místním podnikatelem Františkem Heppnerem. Seznámil ho také se svou ruskou přítelkyní Natašou, která s ním nakonec navázala intimní vztah. Zanedlouho pár zmizel. Pohotový Roubal přišel s vysvětlením, že oba odjeli do Německa.

O dva roky později našli policisté lidské tělo v nejvyšším stupni rozkladu v septiku u prázdného domu. Jen shodou okolností se podařilo tělo policistům identifikovat. Jednalo se o taxikáře, který byl celkem nepřekvapivě naposledy viděn po boku Roubala. Ve stejné době se začal pohřešovat i výše zmíněný Horký.

Své oběti okrádal i po smrti

Policie si ale případy nedokázala spojit, a tak Roubal řádil dál. Zavraždil dva důchodce. Nejprve Josefa Suchánka, kterému následně vykradl byt a vybral jeho vkladní knížku. Poté byl nalezen mrtvý Václav Dlouhý, i jeho byt byl vypleněn.

Roubal se zřejmě jen tak ničeho neštítil. Pravidelně jezdil v automobilech svých obětí, vybíral jejich vkladní knížky, rozprodával jejich majetek, dokonce se snažil prodat i Horkého garsonku.

Komplikovaný soud

Policie zasáhla až v roce 1994 po incidentu v autobazaru, kdy Roubala konečně zatkla. Soud začal roku 1996 a provázela ho řada pochybení a skandálů.

Roubal byl dvakrát zproštěn obžaloby z vraždy čtyř lidí. V roce 1997 byl dokonce propuštěn, protože mu soudce zapomněl prodloužit vazbu. Policie ho ale zatkla ihned před branami věznice za jiné zločiny, především za vyhrožování svědkům, vězeňským dozorcům i státnímu zástupci.

Roubal soud neustále natahoval. Definitivně byl odsouzen roku 1999. Za tři vraždy dostal 22 let. O rok později byly prokázány další dvě vraždy a trest byl změněn na doživotí.

Těla Heppnera, Nataši a Horkého se nikdy nenašla. Syn Roubala měl na policii říci, že se mu otec svěřil, že je dal „sežrat prasatům“. U soudu to však popřel. Roubal zemřel ve vězení roku 2015, bylo mu 64 let.

Zdroj: Novinky.cz, Kriminalistika.eu
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články