Henry Lee Lucas: Matka mu připravila dětství plné hrůz. Touha po pozornosti z něj udělala monstrum

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
henry lee lucas
henry lee lucas

Jmenoval se Henry Lee Lucas. Policisté se nikdy neshodli na tom, kolik žen tento sériový vrah vlastně zabil. Je možné, že to byla stovka. Pravděpodobnost je ale nízká. Přesto existují důkazy o tom, že některé z jeho vražd vymyšlené nebyly.

Lucas se narodil roku 1936. Pozornost si získal už ve svých deseti letech, kdy přišel kvůli rvačce s bratrem o oko. Už tehdy bylo jasné, že ze svých záporů dokáže těžit, zraněním se totiž chlubil.

Jeho matka byla prostitutka, která ho podle všeho nutila, aby se na ni díval při práci. Lucasův otec byl alkoholik, což ho nakonec stálo život, když zemřel opilý na podchlazení, protože usnul na ulici.

Matkovražda se potvrdila

Jelikož měl Lucas poměrně komplikované dětství, nebylo se čemu divit, že brzy od rodiny odešel. Roli v tom hrála i sociálka. Do školy totiž chlapec chodil i v pozdním věku na přání matky oblékán jako dívka, dokud škola nezavolala odbornou pomoc.

I z tohoto ponížení dokázal Lucas vždy vykřesat to, že se stal středem pozornosti. Dělalo mu dobře, když se o něj ostatní zajímali a on byl označován za oběť chování své matky.

Nějaký čas žil Lucas se svou sestrou. Ve vězení, kde byl za drobné krádeže, se seznámil se ženou, kterou si chtěl vzít. Jeho matka s tím ale nesouhlasila a on ji při hádce pobodal nožem.

Když později přišla domů jeho sestra, našla ženu živou, ale v kaluži krve. Bohužel přivolaná sanitka už nedokázala zachránit její život. Lucas byl zatčen.

I když se bránil tím, že ji zabil v sebeobraně, jeho námitky byly zamítnuty a on si odseděl deset let. Pak byl propuštěn kvůli přeplněnosti věznic.

Začal si vymýšlet zločiny. Kolik z nich ale doopravdy spáchal?

Po propuštění z vězení se Lucas pohyboval mezi známými, žádný jeho vztah se ženou či přáteli ale dlouho nevydržel. Nakonec byl v roce 1983 zatčen na základě obvinění z nezákonného držení střelné zbraně.

Později se přiznal ke dvěma vraždám pohřešovaných žen, které s ním dříve byly v kontaktu. Dokonce policii dovedl k ostatkům těl, nikdy ale nebylo potvrzeno, zda jsou těla skutečně oněch žen.

Lucas se ve vězení pokusil o sebevraždu. Tvrdil, že ho dozorci bili nahého, odepřeli mu ložní prádlo a cigarety. To se ale nepotvrdilo, nakonec bylo uznáno, že i toto dělal jen kvůli získání pozornosti.

Lucas se doznal k několika dalším vraždám, ale nikdy se neprokázalo, že je skutečně spáchal. Z několika vražd, ke kterým se přiznal, byl skutečně obviněn.

Velká většina z jeho přiznání ale byla falešná. Pravděpodobně i poté, co už nikoho neměl, protože kvůli svému životu skončil na dlouhé roky za mřížemi, měl tendenci být středem pozornosti. A to za jakoukoli cenu.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články