Zabiják Green River: Na svědomí má astronomický počet žen. Na obětech se dopouštěl morbidností i po jejich smrti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gary Ridgway
Gary Ridgway

Gary Ridgway se stal americkým sériovým vrahem, který se přiznal k nejvíce vraždám v historii. Policie po něm pátrala dlouhé roky, a nakonec musela požádat o pomoc Teda Bundyho – sériového vraha, který za své činy tou dobou už pykal.

O mládí Garyho Ridgwaye toho příliš známo není. Narodil se v roce 1949 v Seattlu a byl poslán do vietnamské války.

Když se vrátil, dlouhé roky se živil jako natěrač dodávek. Ačkoli tuto profesi vykonával více než třicet let, on sám o sobě nikdy netvrdil, že by to bylo jeho životním posláním. Tím bylo něco úplně jiného.

Zabíjení mladých žen je mou kariérou

Gary Ridgway vraždil především mladé ženy. Ty často před smrtí, ale i několikrát po ní, znásilňoval. Těla poté pohodil poblíž Zelené Řeky, podle které získal také svou přezdívku: Zabiják Green River.

Ridgway si dobře uvědomoval, že je mu policie na stopě, proto zanechával na místech činu falešné důkazy, které svedly jeho pronásledovatele ze stopy. Tak se mu dařilo celkem dvacet let unikat před zatčením.

K některým tělům na skládce se opakovaně vracel, aby s nimi mohl mít styk i několik týdnů po smrti obětí. Ve svých pozdějších výpovědích doslova řekl, že zabíjení mladých žen je jeho kariérou.

Za své činy se nestyděl, jako by se téměř chlubil tím, co vlastně ženám prováděl. Dokonce se přiznal k mnohem více vraždám, než ze kterých byl usvědčen.

Za mříže ho dostal jeho „kolega“

Policie se po letech neúspěšného pátrání dostávala do úzkých, proto se nakonec odhodlala k riskantnímu kroku. Ten se nakonec jako správná volba.

Autority napadlo, že by jiný sériový vrah mohl mít informace, které by je k Ridgwayovi přivedly. Proto vyšetřovatelé požádali o pomoc Teda Bundyho, který tou dobou čekal na trest smrti.

Kupodivu jim tento sériový vrah prozradil, že se pachatel často vrací k mrtvolám i po několika týdnech, aby měl s tělem opakovaně styk. Údajně to tak dělal i on sám.

Na základě této informace policie následující nalezené tělo neoznačila jako nalezené, naopak vyčkávala, zda se Ridgway opravdu na místo činu vrátí. S těmito informacemi bylo jeho zatčení otázkou času.

Ridgway dostal doživotní trest. I po jeho zatčení bylo s odstupem času nalezeno další tělo, a to dokonce až v roce 2011. Sám vrah se přiznal k celkem devadesáti vraždám, z nichž pouze z poloviny byl skutečně usvědčen.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články