Černá vdova: Začalo to sladkými řečmi a skončilo 50 těly na jejím pozemku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
cerna vdova
cerna vdova

Jmenovala se Belle Gunness, ale mnohem známější je pod přezdívkou Černá vdova. Žena, která kvůli majetku zabila desítky mužů a většinu svých dětí, nebyla nikdy dopadena.

Jako malá měla sen o tom, že bude žít na velké farmě se spoustou pozemků. Jenomže na to by potřebovala finance. Finance, které neměla. Ale měla štěstí na muže, kteří byli zámožní a naletěli jejím sladkým řečem.

Sotva však bylo uzavřeno manželství, začala Gunness s realizací svých šílených plánů. Nakonec to pro její nápadníky nikdy nedopadlo dobře. Policii její případ dlouhé roky zamotával hlavu.

První manželství

S prvním manželem měla Gunness celkem pět dětí. Otevřeli si společně podnik, který ale brzy vyhořel. Okolí to považovalo za neštěstí, nikdo netušil, jak vysokou pojistku žena získala.

Když jí zemřely dvě z dětí na kolitidu, nikoho ani nenapadlo, že otrava by měla stejné příznaky. Gunness byla litována, zatímco vesele shromažďovala peníze z pojistek.

Po nějakém čase zemřel za záhadných okolností i její muž, a to navíc v době, kdy se jeho dvě životní pojistky kryly.

Druhé manželství

Gunness si brzy našla dalšího muže, který do vztahu přivedl dvě dcery z předchozího manželství. Když jedna z nich záhadně zemřela, on pojal podezření, že by se mohlo něco stát i druhé, a poslal ji na čas pryč.

Tím jí zachránil život, stala se jediným dítětem, které šílené vraždění přežilo. Gunness se brzy zbavila i druhého manžela.

Ze získaných peněz koupila farmu s pozemky, které brzy zapálila. Věděla, že pojistka jí dá víc, než kolik utratila.

Usvědčil ji spoluviník

Gunness začala vraždit náhodné muže. Lákala je pomocí inzerátů k sobě na pozemek. Když z nich vytáhla peníze, zabila je a jejich rozsekaná těla zakopala na zahradě.

Když celý její pozemek opět shořel, byly nalezeny části těl, které donutily policii k vyšetřování.

Jedno z těl bylo označeno jako Gunness. Jenže po dopadení jejího společníka policie zjistila, že tělo bylo falešně nastrčené.

Spolupachatel navedl policii na místo, kde byla pohřbena další těla, a vypověděl, že to, které považovali za Gunness, je ve skutečnosti někdo jiný, v ohořelém stavu to ale nebylo možné zjistit.

Kde skončila?

Oficiálně nebyla Gunness nikdy dopadena. Objevila se ovšem žena zhruba jejího věku, která byla odsouzena za otravu.

Ta u sebe měla fotografie tří dětí, které byly až nápadně podobné těm Gunnessovým.

Při čekání na soud žena zemřela. Nikdy nebylo oficiálně stanoveno, zda to mohla být Gunness pod falešnou identitou. Smrt Černé vdovy nikdy nebyla potvrzena.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články