András Pándy: Incest, lži a záhadná zmizení. Způsob, jakým komunikoval s mrtvou rodinou, bude připadat ujetý i vám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Andreas Pandy
Zdroj: Profimedia

Narodil se 1. června roku 1927 rodičům maďarsko-belgického původu. Dlouhé roky byl považován za chudáka, jehož příbuzní za záhadných okolností mizeli a byli pohřešováni. Ukázalo se ale, že za tím vším stojí on sám.

Narodil se v Podkarpatské Rusi, která byla tehdy pod československou správou. Fungoval jako církevní rádce. V roce 1956 uprchl se svou manželku do Maďarska, kde se stal pastorem.

I když byl celý jeho život spojen s náboženstvím a s Bohem, on sám jednal především hříšně. I tak ale podle všeho sám věřil tomu, že činy, které provedl, byly v souladu s tím, co si přáli andělé a Bůh sám.

Navázal incestní vztah se svou nejstarší dcerou, později i se svou nevlastní dcerou

S manželkou Ilonou se Pándymu narodily tři děti, Ágnes, Daniel a Zoltán. Krátce po narození posledního chlapce obvinil svou ženu z nevěry. Rozvedli se a ona se i s chlapci odstěhovala pryč.

Ágnes zůstala v péči svého otce a tehdy s ní navázal incestní vztah, který byl i z její strany dobrovolný. Dívce bylo tou dobou jedenáct let.

Pándy se brzy seznámil s Edit Fintor. Ta měla tři děti ze svého předchozího manželství. Po svatbě se páru narodily ještě další dvě děti, András a Reka.

Pándy začal brzy po svatbě incestní vztah i s nevlastní Tímeou, se kterou se mu narodilo dítě. Dokázal to však skrýt a tvrdil, že se dívka pravděpodobně utírala do jeho ručníku, na kterém bylo jeho sperma, a tak došlo k oplodnění.

Tímea ale na rozdíl od Ágnes s otcem mít poměr nechtěla. Několikrát ho nahlásila, jenže díky postavení v církvi se z toho Pándy vždy vyvlékl a dívka byla označena za lhářku.

Jeho rodinní příslušníci začali mizet jeden po druhém

Když se Tímea přiznala své matce, ta se pokusila jednat. V té době ale obě ženy náhle záhadně zmizely. Podle Pándyho odjely na dovolenou, ze které se nevrátily.

Pak zmizel nejstarší syn, o několik dní později i další členové rodiny. A Pándy byl považován za oběť, která ztrácí všechny své blízké. Dvacet let po jejich odloučení zmizela dokonce i Pándyho první manželka a její dva synové.

On nejprve tvrdil, že se odstěhovali do Francie, to se ale nepotvrdilo, a tak byli také přiřazeni na seznam pohřešovaných. 16. října 1997 byl Pándy zatčen na základě několika obvinění a důkazů jasně hovořících proti němu.

I když policie neměla těla, začala uvažovat o zmizeních jako o vraždách. Pándy ale trval na tom, že pomocí andělů se svou rodinou komunikuje a že jsou zcela jistě naživu.

Až když byla zatčena i jeho dcera Ágnes, ukázala se pravda. Ta se totiž v naději na kratší trest přiznala k incestnímu vztahu s otcem a k vraždám šesti členů rodiny.

Ágnes byla odsouzena k jednadvaceti letům vězení za dopomáhání při několikanásobné vraždě. Její otec skončil ve vězení na doživotí. I když se několikrát pokoušel získat možnost předčasného propuštění, nakonec zemřel v cele v roce 2013 na stáří.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články