Anatoly Moskvin: Vykopával mladé dívky z hrobů, pak si z nich dělal panenky. Prý si o to samy řekly

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Anatoly Moskvin
Zdroj: Profimedia

Historie čítá mnoho podivínů, kteří vraždili za divných okolností a dělali nelogická rozhodnutí. Anatoly Moskvin není přímo vrah, nicméně i tak se projevil nemorálními a nehumánními činy, kterými si vysloužil doživotní pobyt pod zámkem.

Narodil se v roce 1966 v Rusku. Už odmalička ho fascinovala smrt, pohřební rituály a temnota. Na škole neměl moc přátel, byl spíše samotář, nekouřil, nepil a do svých třiceti byl údajně dokonce panic.

I když už jako desetiletý chlapec rád pozoroval pohřby přes hřbitovní zdi, pravá fascinace mrtvými těly přišla až při pohřbu jedné jeho příbuzné. Tehdy totiž musel políbit bílou mrtvou tvář své třináctileté sestřenice.

Anatoly Moskvin panenky

Zdroj: Profimedia

Policie ho zatkla za vandalství

V roce 2005 byl Moskvin požádán jedním ze svých známých, zda by mu nepomohl se sčítáním mrtvých na hřbitovech. On toho rád využil, protože to bylo prostředí pro něho.

Měl procházet hřbitovy a sepisovat jména všech pohřbených. Jelikož bylo třeba stihnout to velmi rychle, cestoval Moskvin i třicet kilometrů denně a často spal tam, kde se zrovna naskytla příležitost.

Nejčastěji to bylo podle všeho v otevřených rakvích, které byly na hřbitově připraveny pro pohřby v následujících dnech. Moskvin si mezi hroby dělal ohníčky, aby se večer zahřál a opekl si jídlo.

Anatoly Moskvin panenky

Zdroj: Profimedia

Jeho jednání neuniklo policii, která ho nakonec zadržela za vandalství. Nikdo nečekal, že bude muž mluvit o tom, co všechno na cestě po hřbitovech prožil. Policisté z jeho řečí usoudili, že se jedná o muže psychicky nemocného, proto se ho rozhodli prověřit řádně.

Hned druhý den navštívili jeho domov. To, co objevili, je šokovalo. V domě se nacházelo celkem 26 mumifikovaných dívek, z nichž nejmladší byly tři roky. Všechny mrtvé byly upraveny a oblečeny tak, že připomínaly panenky.

Skončil v psychiatrické léčebně

Anatoly Moskvin při výslechu nechápal, co udělal špatně. Řekl policistům, že už jako mladý kluk sbíral panenky, což potvrdili i jeho známí. Jenže tehdy se jednalo o umělé panenky a nikdo nedokázal říci, kdy mohl Moskvin začít s vykopáváním mrtvol.

Anatoly Moskvin panenky

Zdroj: Profimedia

Muž údajně chtěl, aby se dívky přestaly rozpadat. Byla podle jeho slov velká škoda, že tak krásné tváře mají zetlít na hřbitově, proto je zachraňoval. Původně prý u každé strávil noc a čekal, zda se neobjeví její duch, který by mu dal znamení, aby to nedělal.

Jelikož k tomu ale nikdy nedošlo, po nocích vykopával těla mrtvých, nosil si je domů a tam z nich tvořil postavy, které vypadaly, jako kdyby žily. Při výslechu policisté netušili, zda si z nich Moskvin dělá legraci, či nikoli.

Po mnohých psychologických a psychiatrických vyšetřeních byl shledán nezpůsobilým a zavřen do léčebného ústavu. V roce 2018 měl možnost dostat se na svobodu, testy ale prokázaly, že není schopný fungovat v běžném životě.

Zdroj: allthatsinteresting.com, wikipedia.org, lifee.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články