Amy Lynn Bradley se propadla do země. Rodina neztrácí naději ani přes hrůzné důkazy, jež vedou k tragickým scénářům

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Amy Lynn Bradley
Zdroj: Unknown author / Public domain, via Wikimedia Commons

20. března roku 1998 nastoupila rodina Bradleyových na výletní loď Caribbean Rhapsody of the Seas. Otec a jeho dvě děti, Amy a Brad, se tehdy těšili na výlet do Antil, jenže netušili, že se stane jejich rodině osudným.

První čtyři dny bylo vše bezproblémové. Stejně jako ostatní cestující, i rodina se skvěle bavila výhledem na moře, večerními programy a cestou jako takovou. Jenže pátý den už byla rodina pouze dvoučlenná.

Amy Lynn Bradley zmizela k ránu 24. března 1998 z lodi, která se tou dobou nacházela uprostřed oceánu. Žádné stopy nenaznačovaly, co se mohlo stát, nikdo nic neviděl, nikdo nic neslyšel.

Bavila se a užívala si. Pak se vypařila

Bratr zmizelé přiznal, že si předešlý večer se sestrou užívali party, která byla na lodi uspořádána. Nepopřel ani to, že popíjeli alkohol. Druhý den k ránu byla na balkoně svého pokoje a odpočívala.

Tam ji asi v půl páté viděl její otec, který jí chtěl dopřát odpočinek. Podle všeho se předtím bavila s několika členy kapely, která tehdy na lodi vystupovala. Když se po půl hodině otec vrátil, aby Amy vzbudil, už nebyla k nalezení.

Až po informování několika úřadů dostala rodina oficiální pomoc policie a možnost prozkoumat palubu lodi, to už ale bylo podle všeho pozdě. Loď totiž mezitím zakotvila v přístavu.

Otec i jeho syn podezřívali posádku, že by mohla mít v únosu prsty. Podle všeho se totiž o Amy lidé na lodi hodně zajímali.

Po zakotvení lodi navíc nikdo nechtěl udělat opatření, která by případným únoscům zabránila v útěku z lodi.

Když tedy došlo na prohlídku lodi, Amy už byla dávno pryč a nebyla nikdy nalezena. Že by spadla do vody, bylo vyloučené, protože byla povoláním plavčice, a v moři navíc nebylo její tělo ani po mnoha pátráních nalezeno.

Možná ji prodali do nevěstince, možná ji mučili a využívali i v jiných ohledech

V srpnu roku 1998 se objevilo tvrzení, že byla na jednom z ostrovů, kolem kterých tehdy loď plula, viděna žena se stejným tetováním, jaké měla Amy. O rok později byla Amy viděna v jednom z nevěstinců na ostrově.

Několik osob dokonce potvrdilo, že se žena, která je v nevěstinci dostala na starost, představila jako Amy Lynn Bradley.

Oznámila ale také to, že má zakázáno nevěstinec opustit.

V roce 2005 přišla pro rodinu nejtrýznivější zpráva. Dorazil jim anonymní e-mail popisující ženu přesně vzhledu Amy. Ta údajně leží na posteli ve spodním prádle, co se ale chystá dál, už se ve zprávě nepíše.

Od té doby policie pátrá po jakémkoli dalším vodítku. Autor zprávy je stále neznámý a není jasné, zda šlo o žert, nebo se skutečně může jednat o únosce.

Rodina Bradleyových stále doufá, že je Amy naživu. Zda ale bude někdy žena nalezena a zda bude naživu, není jisté. Čím více roky přibývají, tím je naděje menší.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články