Amatérský boxer zabil svého bratra poté, co utrousil sexuální vtip o jeho přítelkyni

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
boxer
Zdroj: Shutterstock

Chtěl jenom bránit čest své dívky. Jednal ale unáhleně a jedna jeho rána měla katastrofální následky, které si několik vteřin předtím nedovedl představit. Šestadvacetiletý boxer byl za smrt svého bratra poslán do vězení na pět let, což je podle mnohých vzhledem k situaci pobuřující.

Dominic Robson svého bratra Jordana Bella neviděl dlouhé roky. Oba nevlastní sourozenci vyrostli v adoptivní rodině a po dovršení dospělosti šel každý svou cestou. Když na sebe náhodou narazili, rozhodli se zajít společně po letech do hospody.

Sourozenci spolu popili pár piv a pak se měli podle svědků odebrat ven, kde se celá událost odehrála. Už v hospodě se údajně pošťuchovali, nešlo ale o nic vážného, spíše jen o drobné bratrské neshody.

Urazil jeho přítelkyni

Jordan Bell podle všeho pronesl špatný vtip na adresu přítelkyně svého bratra. Ten se na něj naštval a udeřil ho do obličeje. Jakožto amatérský boxer ho ranou srazil na zem, kde si Jordan rozrazil hlavu o beton.

Po dvou týdnech v kómatu nakonec podlehl zraněním mozku. Dominic proto byl souzen, kvůli covidu se ale několikrát sezení odložilo. Nakonec mu byl letos na začátku července stanoven trest odnětí svobody na 5 let.

Svých činů lituje, podpory rodiny se ale nedočkal

„Je mi to líto. Byla to nehoda, kterou jsem zavinil jedinou ranou. Kdybych mohl, vrátil bych to zpět,“ řekl u soudu. Ani to mu ale nepomohlo. Jeho rodina se postavila proti němu a s trestem souhlasí.

Podle adoptivní matky si Dominic vybral cestu násilí. Nelíbilo se jí už to, že začal amatérsky boxovat. Když ale úder využil proti bratrovi, podepsal si tím nenávist celé rodiny.

Lidé tomu nerozumí

Podle mnohých je Dominicův trest až příliš vysoký. Nedával ránu s úmyslem bratra zabít, byla vlastně nehoda, že mladý muž zemřel. Dominic v sobě měl pár piv a jen hájil čest své přítelkyně. Smrt jeho bratra je pro něj větším trestem než samotné odsouzení.

Podle soudců má být ale právě tento případ odstrašujícím příkladem pro všechny, kteří násilím řeší problémy. Člověk by neměl rány rozdávat bez rozmyslu, protože snadno může zabít jiného člověka. To je to, čím se soudy hájí.

Zdroj: Daily Mail

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články