Upír z Brooklynu testoval své násilnické choutky na dětech. Až obyčejný dopis jej poslal na elektrické křeslo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
albert fish
albert fish

Matka desetileté holčičky zažívala nejhorší chvíle ve svém životě, když se jí v roce 1934 ztratila dcerka Grace Budd. Až po šesti letech přišel ženě dopis, ve kterém se dozvěděla, co všechno se s její holčičkou stalo. Autor se v dopise přiznal k tomu, že dívku nejen zneužil, ale nakonec ji usmrtil.

V hrozivém psaní popsal, jak pil její krev a jak její tělo pekl v troubě. Jenže dopis se stal i jemu osudným, na základě něj totiž policie Alberta Fishe objevila a zatkla.

Byl ovlivněn špatným dětstvím

Albert Fish se narodil do chudé rodiny, ve které většina jeho příbuzných trpěla psychickými poruchami. Sám některé z nich zdědil, mnohem horší ale bylo to, že ho matka jako malého dala do sirotčince, protože se o něho nedokázala postarat.

Tady přišel Fish do styku s násilím. Všímal si ho na ostatních, kteří se neustále prali a vzájemně si ubližovali. On začal pociťovat touhu po tom objevovat bolest vlastní i cizí.

Když ho po pár letech matka vzala zpět k sobě, jeho psychika už byla narušená. Sebepoškozoval se a zkoušel, co vydrží, ve dvaceti letech se přestěhoval do New Yorku a začal pracovat jako prostitut.

Znásilnil nespočet dětí, své kroky si dobře plánoval, a tak se dostal až ke Grace

Jak sám Fish později policii vypověděl, jako prostitut sice našel zákazníky, kteří za ním přišli sami, mnohem raději ale unášel mladé chlapce z jejich domova a znásilňoval je.

Později se oženil a se svou manželkou měl šest dětí. Zatímco vlastní rodině nikdy neublížil, pokračoval v tom, co dělal doposud: Hledal si oběti, na kterých by mohl testovat své násilnické choutky.

Jednoho dne se rozhodl dát si do novin inzerát. Žádal v něm o pomoc s výmalbou domu, který samozřejmě nikdy neexistoval, mělo to být pouze lákadlo na mladé chlapce.

Jenže při setkání s rodinou jednoho zájemce se mu zalíbila desetiletá dívka, sestra mladíka, který se mu k práci nabídl.

Albert Fish rodině namluvil, že jede právě navštívit svou neteř, která pořádá narozeninovou oslavu. Desetiletou dívku snadno přesvědčil, že by měla jet s ním a užít si zábavu. Od toho dne ji rodina už nikdy neviděla.

Vrah se přiznal, dopis popisoval strašlivé věci

Když dostala Gracina matka dopis, policie ihned podle typu papíru určila, odkud byl pravděpodobně poslán.

Na adrese hotelu objevila Alberta Fishe, který se k jejich velkému překvapení nijak nebránil a vše přiznal.

Při výslechu zopakoval některé strašlivé části z dopisu, ve kterých mluvil o tom, jak dívku svlékl, pil její krev a užíval si maso nejen její, ale i svých dalších obětí.

I přes spolupráci s policí mu byl nakonec určen trest smrti na elektrickém křesle.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články