Annie Chapman: Vydělávala si na živobytí jako společnice. Krutě na to doplatila a pachatel reagoval nevídaným způsobem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Annie Chapman
Zdroj: Original photograph in Records of the Metropolitan Police Office / Public domain, via Wikimedia Commons ; Unknown author / Public domain, via Wikimedia Commons

Psal se rok 1888 a Londýn žil ve strachu. Především ženy, které si v noci vydělávaly na živobytí jako společnice. Město totiž terorizoval zabiják známý jako Jack Rozparovač.

Jednou z mnoha jeho obětí se stala Annie Chapman, prostitutka, která neměla jinou možnost než si po rozvodu začít přivydělávat na ulici. I když město sužoval strach, některé ženy zkrátka nemohly jinak, pokud chtěly mít kde spát.

Annie si dlouho přivydělávala háčkováním a prodejem květin. Její bývalý muž jí posílal peníze, ale když zemřel, musela se stát společnicí, aby se uživila. A to se jí nakonec stalo osudným.

Ze zákazníka se vyklubal vrah

V noci 8. září 1888 Annie odešla vydělávat peníze. Svému partnerovi oznámila, že jí má držet na ubytovně postel, protože se brzy vrátí. To se už ale nestalo.

Ve tři čtvrtě na šest zaslechl svědek hlasy, které později identifikoval jako možného útočníka a jeho oběť. Jelikož ale zvuky, které slyšel, považoval původně za prostitutku s jejím zákazníkem, v té chvíli to neřešil.

Až nad ránem místní objevili mrtvou ženu s hlavou téměř odříznutou od těla. Po přivolání lékaře a policie bylo na místě mnoho přihlížejících, kteří byli nalezením mrtvoly vyděšeni.

Tělo oběti bylo znetvořeno. Část jejích vnitřností byla vytažena z těla, část jich dokonce chyběla, jako například vaječníky a močový měchýř. Podle lékaře šlo o čistou práci, kterou musel provést profesionál, někdo, kdo se vyzná v chirurgii.

Jelikož šlo už o druhou vraždu v této čtvrti, lidé začali mít strach a policie dala do vyšetřování všechno. Za vraha byl označen Jack Rozparovač, zbývalo ale stále jeho dopadení.

Podezřelý byl poslán do blázince. Skutečný vrah se policii vysmál

Našlo se několik svědků, na základě jejichž výpovědi byli postupně vyslýcháni podezřelí. Prvním byl John Prizer, který byl ale po několika dnech vyšetřování propuštěn.

Velmi významným podezřelým se stal William Pigott. Ten měl na jedné ruce kousnutí, které se ukázalo jako lidské. Věřilo se tomu, že ho mohla Annie pokousat, když se mu bránila.

U Pigotta bylo také nalezeno zakrvácené oblečení. Lékaři ho později označili za psychopata a poslali ho do psychiatrické léčebny. Jenže tím vyšetřování neskončilo. O pár dní později totiž policie obdržela dopis.

Zpráva psaná červeným inkoustem se vysmívala tomu, jak se v novinách píše o zatčení Jacka Rozparovače. „Já jsem skutečný Jack a stále běhám na svobodě,“ psalo se v dopise.

Dodnes nelze prokázat, zda byl dopis jen žertem, nebo byl skutečně autentickým psaním od sériového vraha. Jack Rozparovač se stal jedním z nejslavnějších nepolapitelných vrahů, které kdy svět poznal.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články