Únos syna Franka Sinatry byl neuvěřitelně zpackaným dílem. Pachatelé udělali hned několik chyb

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Sinatra Frank
Zdroj: Profimedia

Frank Sinatra byl v 60. letech jedním z nejpopulárnějších amerických umělců. Zpěvák měl tři talentované děti. Jeho jediný syn byl 8. prosince 1963 unesen. Ačkoliv musel Frank Sinatra junior prožívat krušné chvíle, s odstupem času se tato událost považuje za jeden z nejbizarnějších únosů v historii.

Frank Sinatra byl na vrcholu své kariéry a jeho syn pomalu začal kráčet v jeho šlépějích. Toho si všimli i tři mladíci — Barry Keenan, Joe Amsler a John Irwin — spolužáci juniorovy sestry.

Ti se rozhodli využít slávu obou mužů ke svému obohacení a vymysleli plán na únos Sinatry mladšího.

Svědek na útěku

Že únosci nemají v tomto oboru příliš zkušeností, se ukázalo záhy. Nejprve udělali první velkou chybu, a to že nechali utéct důležitého svědka. Sinatra byl unesen ze své šatny v Harrah’s Club Lodge v Lake Tahoe, kde zrovna seděl se svým kamarádem.

Mladíci vrazili do šatny, syna slavného zpěváka odvlekli a jeho přítele svázali páskou a zavázali mu oči. Ten se však po chvíli zvládl osvobodit a okamžitě zalarmoval policii.

Vzhledem k tomu, kdo byl unesen, se do případu okamžitě vložila FBI a začala po Sinatrovi mladším pátrat.

Absurdní požadavek na výkupné

Únosci se ale nakonec zvládli polici a zátarasům vyhnout a Franka odvést. Pak ale udělali další neuvěřitelnou chybu. Frank Sinatra starší veřejně vyhlásil, že dá odměnu 1 milion dolarů, když se mu syn vrátí v pořádku domů.

Jeho únosci, konkrétně Irwin, který měl na starosti výkupné, si řekl o pouhých 240 000 dolarů.

Policie tedy vcelku rychle pochopila, že se nejedná o žádné profesionály, a proto doporučila výkupné zaplatit. Byla přesvědčena, že na základě manipulace s výkupným se pak podaří pachatele dopadnout. Což, jak se později ukázalo, byla správná úvaha.

Nervy na pochodu

Policie bankovky vyfotografovala a připravila je na čerpací stanici, kde mělo dojít k předání. Dva z únosců šli peníze vyzvednout a Irwin hlídal Sinatru mladšího. Nakonec ale natolik znervózněl, že mladíka pustil ještě před tím, než se jeho komplicové vrátili s penězi.

Nakonec se ještě přiznal svému bratrovi, který okamžitě zalarmoval FBI. Ta do několika hodin chytila i jeho dva kumpány.

Všichni tři byli nakonec odsouzeni k nepodmínečným trestům. I přesto se o únosu vyrojily různé konspirační teorie, například že únos byl pouhým reklamním trikem obou Sinatrů.

Zdroj: allthatsinteresting.com
Autor: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články